AMD Ryzen 5 3600X RX 5600 XT sistem üzer mi?

samedovski

Decapat
AMD Ryzen 5 3600X.
ASRock B450-PRO4.
G-skill 16 GB Ripjaws 3000 MHz.
ASUS TUF 3 Radeon RX 5600 XT OC Evo ( İtopya'da indirimle 2500 TL'ye geliyor.)
GeIL 512 GB zenith R3 SSD 550 MB SATA.
Toshiba 1 TB HDD.
Power Boost X59 650W +80 kasa ve PSU.
ASUS VP249QGR 23.8" Full HD IPS çerçevesiz 1ms 144Hz monitör.
Yaklaşık 8500 lira tutuyor. Bu sistem beni 5-6 yıl götürür mü? Yoksa Intel, NVIDIA'ya mı yönelmeliyim? Her oyunu Ultra'da oynamak gibi bir derdim yok. Yeri geldiğinde render, 3D çizim yeri geldiğinde oyun amaçlı olarak kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU patlayacak kadar kötü onu değiştirin Power Boost almayın ve NVIDIA'ya yönelseniz iyi olur. Monitörü'de çok öneren yok.
Abartmayın patlamaz en fazla yangın çıkarır ki ne var bunda?
SSD nasıldır bilmem ama kasa ve PSU dışında fena olmayan bir sistem. Ne kadar topluyorsunuz?

PSU patlayacak kadar kötü onu değiştirin Power Boost almayın ve NVIDIA'ya yönelseniz iyi olur. Monitörü'de çok öneren yok. SSD biraz daha iyi olabilir ve RAM 2x8 olsa iyi olur.

Abartmayın patlamaz en fazla yangın çıkarır ki ne var bunda?
SSD nasıldır bilmem ama kasa ve PSU dışında fena olmayan bir sistem. Ne kadar topluyorsunuz?

Bu kadar kötü mü ya :D +80 onaylı bir PSU'nun bu kadar kötü olmasını beklemiyordum. Varmı öneriniz kasa+PSU maksimum 900 liraya. Power Boost'unki 780 liraya bayağı uygun gelmişti.

Bu kadar kötü mü ya :D +80 onaylı bir PSU'nun bu kadar kötü olmasını beklemiyordum. Varmı öneriniz kasa+PSU maksimum 900 liraya. Power Boost'unki 780 liraya bayağı uygun gelmişti.
Her +80 PSU kaliteli değildir. Her +80 olmayan PSU da kalitesiz değildir. Sharkoon, Cooler Master, High Power, FSP, Corsair marka kasa ve PSU'ları kullanabilirsiniz. Bulabilirsem linkini atarım buraya.

PSU patlayacak kadar kötü onu değiştirin Power Boost almayın ve NVIDIA'ya yönelseniz iyi olur. Monitörü'de çok öneren yok. SSD biraz daha iyi olabilir ve RAM 2x8 olsa iyi olur.

Yazmayı unutmuşum RAM zaten 2X8. monitörde IPS ekran 144Hz 1 ms veren başka bulamadım bu fiyata. 1500 liraya bu özellikler çok iyi geldi bana. SSD'yi yükseltmek gerekebilir biraz araştırıyım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı