AMD Ryzen 5 5600 89 derece oluyor

Zalman N3. Önde 2 fan bir de egzoz toplam 3.
Yani ne kadar faydası olur bilmiyorum ama kasanın yan tarafındaki temperli camı çıkarıp deneyin bir de. Malum Adana yaz aylarında çok sıcak oluyor ve şu aralar gündüzleri hala sıcak havalar. Ben Dark N10 Pro kasa kullanıyorum. Klima açmadığım zamanlarda yandaki temperli camı söküyorum. Siz de deneyin belki faydası olur.

Stock soğutucu ile kullanacaksan ya voltajı ve GHZ’yi manuel belirleyeceksin yada Coreboost kapatacaksın o minik soğutucu maalesef bir işe yaramıyor.
Stok soğutucu ile kullanıyorum 3 aydır. Herhangi bir ayar yapmadım. Saatlerce oyun oynamama rağmen 74 dereceyi geçmedi. Bunu bir kinaye veya polemik olsun diye söylemiyorum. Gayet iş görüyor.

Yani ne kadar faydası olur bilmiyorum ama kasanın yan tarafındaki temperli camı çıkarıp deneyin bir de. Malum Adana yaz aylarında çok sıcak oluyor ve şu aralar gündüzleri hala sıcak havalar. Ben Dark N10 Pro kasa kullanıyorum. Klima açmadığım zamanlarda yandaki temperli camı söküyorum. Siz de deneyin belki faydası olur.
Denerim ama 5600 ve X olanında çoğu soğutucu olayına girmiş hocam. Siz biraz şanslı olabilirsiniz.

Stock soğutucu ile kullanacaksan ya voltajı ve GHZ’yi manuel belirleyeceksin yada Coreboost kapatacaksın o minik soğutucu maalesef bir işe yaramıyor.
Sizin bilginiz var mı? Videolar var bununla ilgili ama kimisinde CBP anlatılıyo kimisinde PBO vs. İşlem sırasına göre net anlatılanlardan öğrenmeye çalışıyorum, yapıcam.

Edit: Kasa camını çıkardığımda yine aynı oyun ve süreler içinde test ettim. 73-80 derece arası gitti geldi. 73 ve 80 derecelerinde çok kalmıyordu ortalaması 77 idi. @Hakan 01

Son düzenleme:

Geri
Yukarı