AMD Ryzen 5 5600G nasıldır?

Emir5

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, AMD Ryzen 5 5600G işlemci satın alacağım.
Anakart B550 4 soket. İşlemci özelliklerine baktığımda RAM kanalının 2 olduğunu görüyorum 4 soket anakartta çalışmaz mı?
Ve ekran kartı yok o yüzden işlemci grafik kartıyla çalışacak. İşlemci grafik kartı sizce iyi midir ve nedir?
Oyun açar mı ve Direct 12 destekler mi?

Yanlış bilgi: İşlemci 4 yuva RAM kullanımını destekliyor ancak Quad Channel olarak çalışmaz.
Anakart B550 4 soket. İşlemci özelliklerine baktığımda RAM kanalının 2 olduğunu görüyorum 4 soket anakartta çalışmaz mı?
Ve ekran kartı yok o yüzden işlemci grafik kartıyla çalışacak. İşlemci grafik kartı sizce iyi midir ve nedir?

İşlemcinin dahili grafik işlemcisi oldukça güçlü ve oyunlarda iyi bir performans sağlıyor. Ayrıca DirectX 12 ve diğer modern grafik API'lerini destekliyor bu da daha yeni oyunların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor anakartınızın 4 RAM yuvasına sahip olması önemli değil çünkü işlemcinin yalnızca 2 RAM kanalı desteklediği için yalnızca 2 RAM yuvasını kullanmanız gerekecek. Ancak bu işlemcinin maksimum bellek hızını ve çift kanal bellek konfigürasyonunu elde etmenizi sağlayacaktır. Yine de Ryzen 5 5600G.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin dahili grafik işlemcisi oldukça güçlü ve oyunlarda iyi bir performans sağlıyor ayrıca DirectX 12 ve diğer modern grafik apılerini destekliyor bu da daha yeni oyunların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyor anakartınızın 4 RAM yuvasına sahip olması önemli değil çünkü işlemcinin yalnızca 2 RAM kanalı desteklediği için yalnızca 2 RAM yuvasını kullanmanız gerekecek ancak bu işlemcinin maksimum bellek hızını ve çift kanal bellek konfigürasyonunu elde etmenizi sağlayacaktır yine de Ryzen 5 5600G.

Mesela Minecraft son sürüm açar mı?

Ya da AMD Ryzen 5 5600X alıp ekran kartı almam daha mı iyi olur.

APU sistem ileride memnun etmez. R5 5600 alıp daha iyi bir ekran kartı çok daha iyi olur.

İşlemci özelliklerine baktığımda RAM kanalının 2 olduğunu görüyorum 4 soket anakartta çalışmaz mı?

"RAM kanalı" ile "RAM soketi" farklı şeylerdir. 5600G'yi o anakarta takıp, 4 RAM modülü ile de tek RAM modülü ile de kullanabilirsiniz. 4 adet RAM taktığınızda da tamamından faydalanırsınız ama 4 modülün veri iletimi, çift kanal uzerinden sağlanır.

APU işlemcilerde aynı RAM'den iki adet alıp iki sokette, çift kanal olarak çalıştırmanız performans artışı sağlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı