AMD Ryzen 5 5600X Valorant'ta 80 derece oluyor

rotindaa21

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 32gb (2x16gb) DDR3600 MHz
Ekran kartı
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 8GB
Anakart
MSI B550-A Pro AM4 DDR4
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Merhaba, yeni aldığım sıfır kutulu AMD Ryzen 5 5600X işlemcim boşta çalışırken 40 derece civarında iken Valorant gibi bir oyun oynarken sıcaklık 80-83 derece arasına çıkıyor. İşlemcinin üzerinde stok soğutucu bulunuyor ve kasanın içinde toplam 7 adet fan bulunmaktadır. Ancak bu sıcaklık değerleri normal mi yoksa işlemcide bir sorun mu var? Bilgisi olan birisi yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem stok fan ile çalışıyorsa o değerler normal ya kaliteli bir kule tipi soğutma ya da bir sıvı sogutma sart mutemelen sisteminin değeri şu an 30 k vardır 2 3 kdan kaçmamalıydın bence.

Stok soğutucu bazen 5500 için bile yeterli olmayabiliyor. 5600X'de şaşırmamak lazım.

Sistem stok fan ile çalışıyorsa o değerler normal ya kaliteli bir kule tipi soğutma ya da bir sıvı sogutma sart mutemelen sisteminin değeri şu an 30 k vardır 2 3 kdan kaçmamalıydın bence.
Hocam, kaçmak demiyelim de, stok fan beraber geldiği için yeterli olur sanmıştım.

Stok fan dandik olduğundan dolayı. Ekstra bir soğutucu almanız gerekiyor.

Almak isterseniz önerimdir. Bende aynı ürünü kullanıyorum.
Hocam, siz memnun musunuz? Aynı işlemci için mi kullanıyorsunuz, değerler iyi mi?

core boost açıksa onu kapatıp kullan yeni fan alana kadar
Hocam, hiç o ayarlara girmek istemiyorum açıkçası. Kule tipi soğutucu gerekiyorsa, onu en hızlı şekilde temin edeceğim. Teşekkürler.

Hocam, siz memnun musunuz? Aynı işlemci için mi kullanıyorsunuz, değerler iyi mi?

Hocam, hiç o ayarlara girmek istemiyorum açıkçası. Kule tipi soğutucu gerekiyorsa, onu en hızlı şekilde temin edeceğim. Teşekkürler.

Ben bunu kullanıyorum 7600 de Max 67 derece görüyorum ama daha ucuz soğutucular da işini görecektir. Zaten sistemi yeni almışsın şu an için işlemci değiştirmezsin muhtemelen. Arkadaşın attığı tarz bir ürün alabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı