AMD Ryzen 5 5600X vs AMD Ryzen 7 3800X

Sonayb

Hectopat
Gigabyte Aorus 3070 için hangi işlemciyi almalıyım? Ryzen 5 3600 var darboğaz yapar dediler. Oyun için kullanılacak hangisi daha iyi olur?

Ana kartım MSI B450 Tomahawk Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600x daha mı iyi oyun için ! Kesin di mi arkadaşlar Almanya’dan alacağım birazdan iade değişim yapamam sonra elimde patlamasın

Bütçen varsa 3800 X al, render için üretildi diye oyun performansını düşürecek değil yani. Daha uzun ömürlü olur.
Nasıl yani? 3000 serisi işlemci, 5000 serisi işlemciden daha mı uzun ömürlü?
Ayrıca oyun performansınıda düşürüyor.
5600x daha mı iyi oyun için ! Kesin di mi arkadaşlar Almanya’dan alacağım birazdan iade değişim yapamam sonra elimde patlamasın
Evet hocam, arkadaşa bakmayın, kafayı üşütmüş.
İnternetten test videolarına bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisininde fiyatı neredeyse aynı benim derdim sıkıntı olursa değişim vs yapamam ekran kartı ana kart vs istenilen performans alamazsam patlar dünyanın parasını vermez ayrıca bende 1080 ekran var sıkıntı olur mu?

İkisininde fiyatı neredeyse aynı benim derdim sıkıntı olursa değişim vs yapamam ekran kartı ana kart vs istenilen performans alamazsam patlar dünyanın parasını vermez ayrıca bende 1080 ekran var sıkıntı olur mu?
5600X için sadece BIOS update lazım, şu an biraz hızlı geçiceğim, oyun amaçlı ve gündelik hayat için kesinlikle 5600X.

Yeni konular

Geri
Yukarı