AMD Ryzen 5600 sistemde VGA no signal

SessizGeveze

Femtopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
KIOXIA 500GB Exceria LRC10Z500GG8 NVMe M.2 SSD Oku
Ekran kartı
ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC Edition 8GB GDDR6 12
Anakart
ASUS PRIME B450M-K II AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 MPK Soket AM4 32MB 3.5GHz 65W 7nm
Merhaba arkadaşlar ben 5 gün önce bu slstemi aldım AMD RYZEN 5600-ASUS DUAL RTX 4060 OC 8GB-PRIME B450M-K II -KIOXIA 500GB-CORSAIR 16GB Uygun Fiyatları ile Tebilonda
Birkaç gün sonra bu fan çoklayıcıyı aldım Alfais 4989 Fan Çoklayıcı 5 Port Y Pwm Splitter 4 Pin Hub Cpu Kablo Çoğaltıcı Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Fan çoklayıcıyı takana kadar her şey yolundaydı fan çoklayıcıyı taktım ve PC'yi açtım. 5 dakika kadar açık kaldı daha sonra tuvalete gittim ve geldiğimde monitör ve klavye gitmişti. Kasa, monitör, klavye, mouse, kulaklık hepsini 5 gün önce satın aldım her şey çalışıyordu ancak fan çoklayı ondan sonra bunlar oldu yani anlamadığım klavye niye gitti. USB portlarında bir sorun yok çünkü mouse ve kulaklığın ışığı yanıyor ama klavyenin ki yanmiyor.
Her çözümü denedim anakart pil sökme, RAM'leri çıkartma ve yer degistirme vb. her şeyi ama hala ekran gelmiyor ekran kartı, işlemci ve kasa fanı çalışıyor hatta fan çoklayıcıyı taktiğin zaman bile çalışıyor ama ekran gelmiyor ne yapmam lazım bana yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır şu anda yok PSU ama kasaya güç geliyor fanlar çalışıyor ekran kartı, işlemci ve fanı, kasa fanı çalışıyor.

Deneme şansınız varsa önce sağlam olduğunu bildiğiniz bir PSU ile çalıştırmayı deneyin. Sistemde Frisby PSU olduğu için ilk o şüpheli görünüyor.

Deneme şansınız varsa önce sağlam olduğunu bildiğiniz bir PSU ile çalıştırmayı deneyin. Sistemde Frisby PSU olduğu için ilk o şüpheli görünüyor.

Rica etsem cevaplar mısınız gece gece ruhum daraldı çözemedim bir türlü. Kasa düğmesine bastığımda fanlar ve LED'ler geliyor ancak monitörde tepki bile yok hepsini yeni almıştım 5 gün oldu daha.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı