VGA ile no signal uyarısı

Ahmsef

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, babamın eski masaüstüsünü açmak istedim fakat sistem sesleri klavye sesi falan gelmesine rağmen VGA kablosu 2 monitöre de taksam olmuyor. En son 1 yıl önce ekranı açabilmiştim fakat nasıl oldu hatırlamıyorum. Aşağıya fotoğraflarını bırakıyorum. Sistem Fujitsu Esprimo Core 2 P5730.benQT902HDA. 10 yıllık bir kasa ve çok az kullanıldı. Sistemi de Windows XP.

image.jpg

Merhaba arkadaşlar, babamın eski masaüstüsünü açmak istedim fakat sistem sesleri klavye sesi falan gelmesine rağmen VGA kablosu 2 monitöre de taksam olmuyor. En son 1 yıl önce ekranı açabilmiştim fakat nasıl oldu hatırlamıyorum. Aşağıya fotoğraflarını bırakıyorum. Sistem Fujitsu esprimo Core 2 p5730.benQT902HDA. 10 yıllık bir kasa ve çok az kullanıldı. Sistemi de Windows XP.

Eki Görüntüle 1872098

HDMI kablosu varsa ve monitöre uyuyorsa onunla dene.

Monitörde hdmi kablosu yok ve 2 vga kablosunu da denedim olmadı
Ekran kartında ve kabloda sorun olabilir. Yedek kablonuz var mı onu deneyin.

Ekran kartında ve kabloda sorun olabilir. Yedek kablonuz var mı onu deneyin.

Hocam aynı kasadan 2 tane ve aynı monitörden 2 tane almış babam :D. 2 monitör de olmuyor. 2. Kasa zaten çalışıyor sonra kapanıyor. Ekran kartının fanına da baktım fanları dönüyor küçük eniştenin.

Merhaba arkadaşlar, babamın eski masaüstüsünü açmak istedim fakat sistem sesleri klavye sesi falan gelmesine rağmen VGA kablosu 2 monitöre de taksam olmuyor. En son 1 yıl önce ekranı açabilmiştim fakat nasıl oldu hatırlamıyorum. Aşağıya fotoğraflarını bırakıyorum. Sistem Fujitsu Esprimo Core 2 P5730.benQT902HDA. 10 yıllık bir kasa ve çok az kullanıldı. Sistemi de Windows XP.

Eki Görüntüle 1872098

Hocam ekran kartının VGA girişinde sorun olabilir.

Diğer VGA çıkışlarında denedin mi belki de RAM'de sıkıntı var.

Hocam alttaki fotoğraflardan da baktığımda sorun nerede çözemedim. Zaten internet yok sistem bomboş. Çalışsa bile 10 dakika kullanıp kapatacağım. İş yerinde GTA SA açmaya çalışabilsem iyiydi de fakat iş yerimizde internet yok. Ve Turkcell sağ olsun interneti 128Kbps yaptı. Mesajlar 5 dakika geç geliyor.

Diğer VGA çıkışlarında denedin mi belki de RAM'de sıkıntı var.

Vallahi elime tornavidayı alıp ön kasanın içindeki metalleri sökerdim de burada tornavida yoktur sanırım.

Hocam ekran kartının VGA girişinde sorun olabilir.

Hocam kartı söküp bakıp tekrar mı takayım yani?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    134,6 KB · Görüntüleme: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    169,9 KB · Görüntüleme: 19
Böyle bir sistem için 200 lira dönüştürücüye gerek yok hocam. Açsam bile pinball oynayıp çıkacağım zaten. Masrafsız bir şekilde direkt şunu bunu yapın tarzında bir çözüm var mı bilmiyorum.

Hocam dönüştürücü alıp deneyebilirsiniz.

Eğer çözüm yoksa sistemi çürümeye bırakmak daha iyi olur gibi. Çünkü 1-2 saat port tak çıkar denedim fakat hiçbir şekilde olmadı. Monitör de algılıyor gibi fakat no signal yazıyor. En sonunda kasayı kırıp dökeceğim resmen. Sabah 12'de konuyu açtığımda tek kişi bile mesaj yazmamıştı ve 128 Kbps mobil veriden dolayı tek mesaj 3 dk geç geliyor. Konu da 10 dakikada anca açıldı.

Böyle bir sistem için 200 lira dönüştürücüye gerek yok hocam. Açsam bile pinball oynayıp çıkacağım zaten. Masrafsız bir şekilde direk şunu bunu yapın tarzında bir çözüm var mı bilmiyorum.

Bu bir gelişme mi bilmiyorum fakat dikey VGA'ya taktığımda no signal yerine siyah ekranda kaldı. Ve alttaki tuşlar da çalışıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı