AMD Ryzen 5600X voltaj ayarları nasıl eski haline alınır?

BARIŞ AKARSU

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:Asus Prime B450M- K II
İşlemci:AMD ryzen 5 5600x
Ram:Apacer Panther Black-Gold 16GB DDR4 3200MHz
Ekran kartı:Asus RTX 4070 DUAL-RTX4070-O12G 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı
Ssd:Apacer AS2280P4X-1 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD
Meslek
Sanatçı
Arkadaşlar kendimce bu ayarları yaptım. Sıcaklık ve voltaj değerleri normal mi sizce? Boştayken 50 derece yüksek mi sizce? Bir de ilk bu bilgisayarı aldığımda boştayken 38 derece görüyordu bu ayar sonrası şu anda 50 dereceleri görüyor. Eski ayarına nasıl döndürürüm bilgisi olanlar yazabilir mi? Anakartım ASUS Prime B450M K II modelidir, voltaj değerlerini de paylaştım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-02 012635.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-02 012635.png
    735,2 KB · Görüntüleme: 59
  • Ekran görüntüsü 2024-01-02 012635.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-02 012635.png
    22 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kendimce bu ayarları yaptım. Sıcaklık ve voltaj değerleri normal mi sizce? Boştayken 50 derece yüksek mi sizce? Bir de ilk bu bilgisayarı aldığımda boştayken 38 derece görüyordu bu ayar sonrası şu anda 50 dereceleri görüyor. Eski ayarına nasıl döndürürüm bilgisi olanlar yazabilir mi? Anakartım ASUS Prime B450M K II modelidir, voltaj değerlerini de paylaştım.

Biosu sıfırla.

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Bios sıfırlaman gerekiyor ama menüden sıfırlarsan sonrasında görüntü gelmeme ihtimali vs. var sonrasında açılması için bu sefer cmostan sıfırlaman gerekecek. Sen menüden sıfırlamak yerine direkt bios pilini çıkararak şu şekilde sıfırlayabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum öncelikle geçmiş olsun. BIOS sıfırlaman gerekiyor ama menüden sıfırlarsan sonrasında görüntü gelmeme ihtimali vs. var sonrasında açılması için bu sefer CMOS'tan sıfırlaman gerekecek. Sen menüden sıfırlamak yerine direkt BIOS pilini çıkararak şu şekilde sıfırlayabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim demek istediğim bu şekilde çalışırsa bilgisayara bir zararı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı