AMD Ryzen 5'li sistem tavsiyesi

Bu sistemi alayım mı?

• Oy verenlerin toplamı
    23
Bütçe
6000

crackbyte

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar aşağıda yazdığım şekilde bir sistem kurmayı düşünüyorum. Bu sistemin yanında ise Philips 27 4ms 75 Hz FreeSync monitör, HyperX Alloy Core Rgb klavye, steelseries rival 300s ve son olarak steelseries arctis 1 kulaklık bulunmakta. Sizce sistem işimi görür mü, çok aktif kullanamayacağım hafta içleri çalışıyorum. Hafta sonları aktif olarak oyun oynayacağım?

AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 12nm İşlemci Tray
MSI B450M PRO-M2 MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
2 Adet x CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
ASUS ROG STRIX Radeon RX580 T8G Gaming 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
XPG 512GB SX6000 PRO NVMe M.2 SSD

Son düzenleme:
Ekran kartını sapphire rx590 nitro+ se ile değiştirebilirsiniz 1450TL . Asusda rx580 o fiyattadır. Anakartırda 200tl fazlası ile msi b450 gaming plus max değiştirebilirsiniz.

5900 TL içine o çevre birimleri dahil sanırım değil mi? Ben elinizde var sandım kusura bakmayın.
Estağfurullah, paketin içinde bu belirttiğim diğer donanım birimleri onlar ile birlikte tek fiyat bu şekilde.
Ekran kartını sapphire rx590 nitro+ se ile değiştirebilirsiniz 1450TL . Asusda rx580 o fiyattadır. Anakartırda 200tl fazlası ile msi b450 gaming plus max değiştirebilirsiniz.
Sapphire ekran kartları konusunda bazı forumlarda tereddüde düşeren yorumlar yapılmıştı o yüzden düşünmedim ama, rx590 nitro ve ryzen 5 2600x birlikte güzel bir uyum sağlar mı?

Son düzenleme:
Ekran kartıyla ilgili çok bilgim yok ama diğer parçaları bana idare eder bir sistem gibi geldi, ben olsam almayı düşünebilirdim. Bir kaç gündür doların yine 5,90'ları geçtiğini göz önünde tutmak lazım neticede. Yalnız bir şey aklıma takıldı:

2 Adet x CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

RAM'lerin Single yerine Dual Kit olması daha iyi değil mi? İyi bilen birinden fikir alırsanız daha iyi olur. Bende bu RAM'lerden 2 adet Single 2400 MHz olanı var ve ikisi beraber sorunsuz olarak Dual çalışıyor fakat işinizi şansa bırakmamak adına söylüyorum sadece.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı