AMD Ryzen 7 1800X İçin Sıvı Soğutma Önerisi

anilbuldu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yönetmen / Görüntü Yönetmeni
Merhaba arkadaşlar. AMD R7 1800X işlemcili bir sistem kullanmaktayım, Dark freezer 120 kule tipi soğutucu kullanıyorum fakat sıvı soğutmaya geçmek istiyorum. İşlemcimi Overclock yapma gibi bir durumum yok belki ileride işlemci performansımı yetersiz bulduğum zaman yapabilirim tabii.

1) Xıgmatek Scylla 120 EN8620 240MM
2) Everest Rampage Galaxy 240MM
3) Thermaltake Water 3.0
4) Arctic Liquid Freezer 120
5) Corsair H100i
6) Dark Auqaforce W120
7) Akasa Venom A20
8) Icerberg 120

Bu soğutuculardan hangisini önerirsiniz? Ya da 200-300 TL fiyat aralığında ikinci el olmak şartıyla hangi soğutucuyu önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler...

300 TL'ye H100i bulduysanız alın. 120 mm AIO sıvı soğutucular ve kalitesiz markaların sıvı soğutmalarından uzak durun. Bu bütçeye Dark Rock 3 öneririm. Sisteminizi belirtin.

Dark Rock 3 ve Shadow Rock Slim'den birini tercih edin. 300 TL sıvı soğutma için çok düşük bir bütçe.
Öncelikle 300TL ikinci eli için ayırabileceğim bir bütçe, sistemi daha yeni topladım ve daha yukarısına çıkamayacağım malesef.. Shadow Rock Slim - Dark Freezer 120'yle hemen hemen aynı zaten hatta Freezer 120'de 6 adet bakır ısı borusu varken Rock Slim'de bu sayı 4. onu almak yerine yüksek statik hava basınçlı fanlardan almam daha doğru olmaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

300 TL'ye H100i bulduysanız alın. 120 mm AIO sıvı soğutucular ve kalitesiz markaların sıvı soğutmalarından uzak durun. Bu bütçeye Dark Rock 3 öneririm. Sisteminizi belirtin.
Sistemime gelecek olursak
Anakart: Asrock Fatality X370 Gaming K4
İşlemci: Amd Ryzen 7 1800x
Ekran Kartı: Gigabyte Aorus Rx580 8gb
Ram: 32gb Corsair 3200mhz
Psu: 700 w 80+ bronze xigmatek tauro

Son düzenleme:
Freezer X120'de 4 ısı boru var X124'te 5 ısı boru var. Şayet kasan destekliyorsa F/P ürünü olarak düşünebileceğin 6 ısı borulu FSP Windale 6 var.
Teşekkürler fakat sıvı soğutma istiyorum, kasam destekliyor evet kule tipi soğutucularda herhangi bir sorun yaşamıyorum boyut açısından.. Sıvı soğutma istememdeki sebep overclock yapacağım zaman hava soğutma performansından endişe etmem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gamepower Iceberg 240 nasıldır? İncelemelerinde 10 üzerinden 9-8.5 gibi rakamlara ulaştığını gördüm ve tam bir f/p ürünü olarak karşımıza çıkıyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı