AMD Ryzen / 1800X sistem için sıvı soğutma önerisi

Hasan Y.

Hectopat
Daha fazla  
Bu sistem için sıvı soğutma önerir misiniz?
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna benzer bir sistemi ben de toplamak üzereyim.
ASUS ROG Crosshair VI Hero anakart modelini sipariş ettim.
Soğutucu tarafında ise CORSAİR H115i almayı düşünüyorum ancak uyum sağlamadığını duydum. Bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

h60 uyumlu yeterli olur diye düşündüm ve aldım :) inventusda mevcut + olarak noctua da sıvı soğutma gibi işlem veriyor sessiz ancak ben uzun ömürlü olsun istedim.

Dostlar yanlış anlamayın ama biraz bekleyin şu son kullanıcı incelemeleri çıksın sonra alın. Ön sipariş nedir abi?
Intel fiyat kırıyor, belki AMD'de bir fiyat kırımı da yapabilir sabredin az.

ASUS ROG Crosshair VI Hero AM4 model anakartta hem am4 hem de am3 soket aparatları için delikler olduğunu öğrendim.

CORSAİR H115i sıvı soğutmayı am3 deliklerini kullanarak karta monte etmeyi planlıyorum, fakat am3 backplate soğutucu aparatları arasında bulunmamakta. Bu problemi nasıl aşabilirim? Am3 soketli analartlara H115i yi monte eden oldu mu? Hiç.

ASUS ROG Crosshair VI Hero AM4 model anakartta hem am4 hem de am3 soket aparatları için delikler olduğunu öğrendim.

CORSAİR H115i sıvı soğutmayı am3 deliklerini kullanarak karta monte etmeyi planlıyorum, fakat am3 backplate soğutucu aparatları arasında bulunmamakta. Bu problemi nasıl aşabilirim? Am3 soketli analartlara H115i yi monte eden oldu mu? Hiç.

Bu anakarta Cooler Master Masterliquid pro 240 montaj yaptık.
Donanım Arşivi ile AMD RYZEN kutusundan... - Cooler Master Türkiye | Facebook

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı