AMD Ryzen 7 2700X Sistem Toplama

Pandalordu

Decapat
Bir sistem toplamak istiyorum, eksik veya yanlış bir şey seçmişsem yardımcı olursanız sevinirim.

Amd Ryzen 7 2700X
Asus Prime B-450 Anakart
Ekran kartı GTX 1060 6 GB var elimde
Corsair Vengeance 16 GB RAM 3000 MHz
Samsung 250 GB SSD

Işlemci soğutucusu olarak Artic marka var elimde 200W gücünde AMD AM4 destekliyor.

Güç kaynağı elimde mevcut 700W gücünde.

Elimde Cooler master kasası var, şu anda ismini tam hatırlamıyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi neden en üst seviyeden seçtin, yakın bir zamanda ekran kartı yükseltmesi yapmayı mı düşünüyorsun? Eğer öyle değilse gene 450 model bir anakart ile 2600 işlemci mevcut bu sisteme daha uygun olacaktır. Şayet 2700x işlemcide ısrarlıysan 470x model anakart alman daha stabil bir performans edinmeni sağlar, bu anakartlar da 1000TL fiyatından başlıyor.

İşlemciyi R5 2600 yapıp GTX 1070 ekleyebilirsiniz belki biraz zorlar ama güzel olur yada RTX 2060’ı bekliyebilirsiniz. Hatta RTX 2060 çıkınca GTX 10XX serisi kartların fiyatının düşeceğine dair söylentiler var.

İşlemciyi neden en üst seviyeden seçtin, yakın bir zamanda ekran kartı yükseltmesi yapmayı mı düşünüyorsun? Eğer öyle değilse gene 450 model bir anakart ile 2600 işlemci mevcut bu sisteme daha uygun olacaktır. Şayet 2700x işlemcide ısrarlıysan 470x model anakart alman daha stabil bir performans edinmeni sağlar, bu anakartlar da 1000TL fiyatından başlıyor.
Ekran kartını ileride değiştirmek istiyorum ama şuanda öyle bir düşüncem yok önerebiliceğin bir anakart varsa önerilere açığım :) Ve işlemciyi öyle seçmemin nedeni arada büyük bir fiyat farkı görmediğim için onu tercih ettim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekran kartını ileride değiştirmek istiyorum ama şuanda öyle bir düşüncem yok önerebiliceğin bir anakart varsa önerilere açığım :) Ve işlemciyi öyle seçmemin nedeni arada büyük bir fiyat farkı görmediğim için onu tercih ettim.
Şimdiden teşekkür ederim.
2700X tercih ediceksen x470 anakartlara yönelmen iyi olur 2600x alıcaksan b450 tercih edebilirsin fiyat farkı burdan cıkıyor

Gayet tabii kullanıcının bileceği iştir bu, eğer imkan varsa en son sürüm ürünü edinmek her açıdan daha iyidir.

2700x işlemciyi RTX 2070 kart ile kullanıyorum ve 2k çözünürlük ayarında herhangi bir darboğaz söz konusu değil. Bu işlemci ile yüksek sınıf kartlar en verimli 2k çözünürlükte çalışıyor, 1080p ayarında bazı durumlarda darboğaz olabilir. Fakat 1060 kartın darboğaz yaşatacağını düşünmüyorum ve şu an için 2700x işlemcinin besleyebileceği kart seçeneklerinin ucu açık. Kendim MSI 470x Gaming Pro anakartı kullanıyorum ve oldukça memnunum, 470x anakartlar işlemci frekanslarındaki yükselme ve düşüşleri 450 model anakartlara göre daha stabil ayarlıyor ve hız aşırtmaya daha uygunlar. Aslında 1000-1400TL bandında herhangi bir marka 470x anakart edinebilirsin, birbirleri ile aynı performansa sahipler.

Yani 2700x işlemci, 470x model bir anakart kombinasyonu yapabilirsin. Tabii şunuda söylemek gerekir ki bu sisteme minimum 1070 model ekran kartı yakışır.

Gayet tabii kullanıcının bileceği iştir bu, eğer imkan varsa en son sürüm ürünü edinmek her açıdan daha iyidir.

2700x işlemciyi RTX 2070 kart ile kullanıyorum ve 2k çözünürlük ayarında herhangi bir darboğaz söz konusu değil. Bu işlemci ile yüksek sınıf kartlar en verimli 2k çözünürlükte çalışıyor, 1080p ayarında bazı durumlarda darboğaz olabilir. Fakat 1060 kartın darboğaz yaşatacağını düşünmüyorum ve şu an için 2700x işlemcinin besleyebileceği kart seçeneklerinin ucu açık. Kendim MSI 470x Gaming Pro anakartı kullanıyorum ve oldukça memnunum, 470x anakartlar işlemci frekanslarındaki yükselme ve düşüşleri 450 model anakartlara göre daha stabil ayarlıyor ve hız aşırtmaya daha uygunlar. Aslında 1000-1400TL bandında herhangi bir marka 470x anakart edinebilirsin, birbirleri ile aynı performansa sahipler.

Yani 2700x işlemci, 470x model bir anakart kombinasyonu yapabilirsin. Tabii şunuda söylemek gerekir ki bu sisteme minimum 1070 model ekran kartı yakışır.
Ben yurt dışında yaşıyorum internette araştırdım biraz ama 1070 veya 1080 kısa zamanda bulabiliceğimi sanmıyorum yukarıda yazdığım sistem kafama oturmuş gibi sadece ekran kartı konusunda aklıma takılan şey bu sistemde beni 1-2 yıl götürüp götürmeyeceği

Son düzenleme:
Youtube üzerinden 2700x + 1060 yazarak oyun testlerine bakabilirsin, en azından sana bir fikir verir. Bu arada 1060 kesinlikle kötü bir kart değil, 1080p çözünürlük ayarında seni üzmeyecektir. Sadece 2700x daha yüksek performans veren bir kartı hak ediyor, bunun haricinde elbette bu ikili kullanılır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı