AMD Ryzen 7 3700X Sıcaklık Değerleri

Montajda hata yaptığınızı düşünmüyorum. Zaten kendi stock soğutucusu gayet kaliteli R7 3700X'in. Montajda hata yapsanız stres testte kendini reslerdi PC sıcaklıktan dolayı.

İşlemciye 1 fan daha ekledim. Şuan stress testte halen. yük altında 66 ' dan 58 ' e düştü sıcaklık. Ama cpu diyot sıcaklığı değişmedi. Soğutucuya elimi sürüyorum elimi bile yakmıyor çok ılık üst taraflar buz gibi . Ryzen Masterda 83 derece gösteriyor. İşin içinden çıkamadım hangi değerler doğru.

Dosya Ekleri

• cpp.jpg
    cpp.jpg
    226,5 KB · Görüntüleme: 224
Benzer sorunu kule tipi soğutucumda yaşamıştım. Sogutucu montajında kullanılan backplate demir ise arka taraf temasında enfes sıcaklık degerleri ortaya çıkıyor. Tavsiyem sogutucu Backplate i ile anakart arasında ki mesafenin yeterli olup olmadığına bakmanız .

Benzer sorunu kule tipi soğutucumda yaşamıştım. Sogutucu montajında kullanılan backplate demir ise arka taraf temasında enfes sıcaklık degerleri ortaya çıkıyor. Tavsiyem sogutucu Backplate i ile anakart arasında ki mesafenin yeterli olup olmadığına bakmanız .
Backplate yok bakır boru sadece.
Buda boştaki sıcaklık değerleri.

Dosya Ekleri

• cooler.jpg
    cooler.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 234
  • boş.jpg
    boş.jpg
    218,6 KB · Görüntüleme: 220
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı