AMD Ryzen 7 3750H çok ısınıyor

Kaday Tegin

Hectopat
Yer
Ötüken
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce anlık FPS düşüşleri yaşadığım için bir konu açmıştım. Orada termal macun yeniletmem gerektiği söylenmişti işlemcim çok ısındığı için. Garantisi var laptopun ama malum pandemi var. Ben laptopu göndersem kaç günde bana geri geleceği belli değil. Bir de kargo çalışanlarının da nasıl olduklarını bildiğim için açıkçası korkuyorum bir şey olur diye. Termal macunu yeniletmek yerine fan kullansam bir sıkıntı olur mu? Ya da gönder yenilesinler mi diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar daha önce anlık FPS düşüşleri yaşadığım için bir konu açmıştım. Orada termal macun yeniletmem gerektiği söylenmişti işlemcim çok ısındığı için. Garantisi var laptopun ama malum pandemi var. Ben laptopu göndersem kaç günde bana geri geleceği belli değil. Bir de kargo çalışanlarının da nasıl olduklarını bildiğim için açıkçası korkuyorum bir şey olur diye. Termal macunu yeniletmek yerine fan kullansam bir sıkıntı olur mu? Ya da gönder yenilesinler mi diyorsunuz?

Termal macun kesinlikle yapılması gereken bir konudur. Gönderin yapsınlar. İçinde çok önemli verileriniz varsa bir flash belleğe ya da harici diske yedekleyin.

Bende 3550H var güç tüketimi Intel'den daha düşük ama nasıl daha fazla ısınıyor bende bilmiyorum.

AMD işlemcilerin sıkıntısı bu ama undervolt uygulayarak çok iyi değerler elde edebiliyorsun.
Ben teknik servise göndermeye karar verdim yenilesinler termal macunu ama aynı sorun yine olacak belki undervolt yapabilirim laptop geldiğinde. Aklıma takılan tek şey performans kaybı yaşar mıyım undervolt yaparsam ?

Yeni konular

Geri
Yukarı