AMD Ryzen 7 5700G Cezanne Zen 3 Masaüstü APU Sızdırıldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Ryzen 7 5700G

Bir AMD Ryzen 7 5700G Cezanne Zen 3 Masaüstü APU mühendislik örneği ortaya çıktı. AMD APU modelleri dizüstü bilgisayarlar için gelmekle beraber, sıklıkla masaüstü bilgisayarlarda da kendilerine yer buluyor. Şirket şimdi ise sanal olarak gerçekleştirilecek olan CES 2021 etkinliğinde Cezanne ve Lucienne kod adına sahip yeni Ryzen 5000 APU modellerini sunacak. Bunlardan birisi olan AMD Ryzen […]

Devamı: AMD Ryzen 7 5700G Cezanne Zen 3 Masaüstü APU Sızdırıldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Çok fazla çekirdek varmış arkadaşlar. 3200G, maksimum 3400G seviyesinde olur diyorum. Rez alın. :D
Grafik yongası dediğin çekirdek sayısı falan mı oluyor?
Hayır hocam ekran kartı diyeyim anlaşılır olması için. Oyun performansını belirleyen çip.

Çok fazla çekirdek varmış arkadaşlar. 3200G, maksimum 3400G seviyesinde olur diyorum. Rez alın. :D

Hayır hocam ekran kartı diyeyim anlaşılır olması için. Oyun performansını belirleyen çip.
Benim APU'da ki GPU 1700 Mhz'de çalışma potansiyeli var ama çekirdek sayısı 8 GPU'nun performanslı değil.
Sizin galiba çekirdeği kastettiğiniz anladım hocam.

Resimler A4 çıktısı gibi. APU toplayacaklara tavsiyem DDR5 anakartları bekleyin, belleklerle birlikte daha pahalı olacaktır ama performansınız da artacaktır.

Direk DDR4 ile daha güçlü oyun sistemi dizsek mantıklı olmaz mı?
Aslında o da mantıklı değil 1 yıl civarı bekleyebilecekseniz. Ayrıca APU sistemler ITX tarzı PC'lerde mecbur olarak kullanılıyor, sadece ATX olarak bakmamak lazım durama. DDR4 öldü gibi artık, tam tavsiye vermekten de kaçıyorum şimdi DDR5 bellekler 2 katı fiyattan çıkarsa üzülürüm.

Ben bu haberi yapmıştım, neyse.
İşlemci canavar olacak gibi.

Geri
Yukarı