AMD Ryzen 7000 İşlemciler Eylül’de Satışa Çıkıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD-Ryzen-7000-Zen-4-AM5-5nm-Islemci.jpg

Yeni bir rapora göre AMD, Ryzen 7000 işlemcilerini ve AM5 platformunu Eylül ayında piyasaya sürme yolunda ilerliyor. Aslında şirket yeni CPU’larını daha erken tarihte satışa çıkarabilir. Ancak okula dönüş sezonundan önce mevcut Ryzen 5000 serisi işlemcilerin stoklarının erimesi gerek. Daha önce Zen 4 tabanlı Ryzen CPU’ların 15 Eylül’de piyasaya çıkacağına dair söylentiler dolaşıyordu. DigiTimes‘ın endüstri […]

Devamı: AMD Ryzen 7000 İşlemciler Eylül’de Satışa Çıkıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ryzen 6000 serisi gibi rdna 2 grafik mimarili işlemciler üretilirse çok güzel apu seçenekleri ortaya çıkacak ancak yapılan açıklamalarda 7000 serilerinde güçlü apu sistemler görmeyeceğiz gibi duruyor.

Ryzen 6000 serisi gibi rdna 2 grafik mimarili işlemciler üretilirse çok güzel apu seçenekleri ortaya çıkacak ancak yapılan açıklamalarda 7000 serilerinde güçlü apu sistemler görmeyeceğiz gibi duruyor.

7000 serisinde AMD de Intel gibi güçlü işlemcilerini APU yapacaktı diye hatırlıyorum. Yani Ryzen 9 7900X, Ryzen 7 7700X gibi üst seviye işlemciler de dahili grafik yongasıyla gelecekti yanılmıyorsam.

Benim bildiğim kadarıyla 7000 serisinde olacak RDNA 2 mimarili GPU pek güçlü olmayacak. Yanlış duymuş olabilirim ama öyle söyleniyordu. Bana kalırsa APU daha çok F/P sistem kuracaklar için yarardı ancak sadece DDR5 desteği ile AMD F/P olmaktan çıkar gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı