AMD Ryzen 7950X3D ve 7900X3D Satışa Sunuldu

7950X3D x264 yükü bindirdiğimizde hala 3D avantajını koruyabiliyor mu oyunda yoksa 7950X aynı performansa mı geriler bu sorunun cevabını yabancı kaynaklarda test eden yok. Mesela 7950X3D ile yayın yaptığımızı varsayalım x264 kullanarak. Tamam işlemci oyunda kendi başına iyi sonrasında render'da kendi başına iyi ama hem çoklu çekirdek yükü varken oyunda 3D performansı nedir. Kimsenin test etmemiş aklına gelmemiş olmaması daha da şüphe duyduruyor. 7950X3D sipariş edecektim bugün sanırsam 7950X sipariş edeceğim.
Freq CCD ve VCache CCD ayrı zaten. O yüzden yayın yaparken FREQ CCD'yi kullanacak.

O yüzden yayın yapmanın oyun performansına hiçbir etkisi yok.

B

Biraz daha dediğiniz min 3500 TL bu öneriyi yapma nedeniniz nedir ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu video dikkatimi çekti. Fazla önbelleğin rekabetçi oyunlarda da performansı yükselttiğini biliyorum.
Ayrıca sizde de Technopat.net yavaş mı?

Freq CCD ve VCache CCD ayrı zaten. O yüzden yayın yaparken FREQ CCD'yi kullanacak.

O yüzden yayın yapmanın oyun performansına hiçbir etkisi yok.
Bu konuda daha fazla bilgi verebilir misiniz rica etsem. Teknik olarak doğru olabilir dediğiniz fakat bu efektif çalışıyor mu bilmiyoruz. Mesela bazı testlerde performans kaybı oldu CS:GO 7950X'in bile gerisinde kaldı. Sipariş vereceğim bilgi alamıyorum bu konuda.

B

Biraz daha dediğiniz min 3500 TL bu öneriyi yapma nedeniniz nedir ?
Şu video dikkatimi çekti. Fazla önbelleğin rekabetçi oyunlarda da performansı yükselttiğini biliyorum.
Ayrıca sizde de site yavaş mı?

Bu konuda daha fazla bilgi verebilir misiniz rica etsem. Teknik olarak doğru olabilir dediğiniz fakat bu efektif çalışıyor mu bilmiyoruz. Mesela bazı testlerde performans kaybı oldu CS:GO 7950X'in bile gerisinde kaldı. Sipariş vereceğim bilgi alamıyorum bu konuda.

İnceleme amaçlı göndermemişler kimseye.
Kimse 7900x3d 'den bahsetmiyor. Ne inceleme var ne birşey.

Hocam sizce 7800x3d beklenmeli mi 7900x3d alsam pişman olurmuyum çok arada kaldım.

Hocam sizce 7800x3d beklenmeli mi 7900x3d alsam pişman olurmuyum çok arada kaldım.
Ben DDR5 ram ve X670 anakart aldım bu yeni işlemciler için ancak ben beklemeyi düşünüyorum. Fiyat performans açısından pek mantıklı gelmedi bana bu yeni çıkan işlemciler.

Yeni konular

Geri
Yukarı