AMD Ryzen 7950X3D ve 7900X3D Satışa Sunuldu

Almayı düşünenler bu fiyatlara almasın, biraz beklesin. Akıl mantık almıyor bu fiyatları. Bizim perakendecilerin her yeni donanım çıktığı zaman yaptığı şey; almaya fazla heveslilere, bekleyenlerine falan önden yüksek fiyata çakmak. Yani hiç sekmiyor, hiç şaşırtmıyorlar. Ne zaman yeni bir işlemci, ekran kartı çıksa hep aynı taktik. Stoklar bollaşıp merdiven altı bilgisayarcılarda bile bulunur hale gelince düz X versiyonları ile fiyatları birbirine yaklaşır, ağlarsınız sonra.

Ben DDR5 ram ve X670 anakart aldım bu yeni işlemciler için ancak ben beklemeyi düşünüyorum. Fiyat performans açısından pek mantıklı gelmedi bana bu yeni çıkan işlemciler.
Hocam bende DDR5 6000 cl30 Asus b656e-e Anakart 360mm arctic soğutucu aldım 1 buçuk aydır öylece duruyor. İçime sinmedi performanslarıda fiyatlarıda. Bir çok yerde 7800x3d'nin oyun için daha iyi olacağı söyleniyor. Sanırım bende bekleyeceğim.

Hocam bende DDR5 6000 cl30 Asus b656e-e Anakart 360mm arctic soğutucu aldım 1 buçuk aydır öylece duruyor. İçime sinmedi performanslarıda fiyatlarıda. Bir çok yerde 7800x3d'nin oyun için daha iyi olacağı söyleniyor. Sanırım bende bekleyeceğim.
Evet ben de aynı şekilde Corsair 6000 cl30 ve asus tuf x670e plus aldım, soğutucu olarak evga clc280 var o yeterli gelir diye düşünüyorum. 7800x3d'yi beklemek mantıklı olucak gibi ama o da 6 Nisan'da çıkıyor mecburen bekleyeceğiz artık.

Evet ben de aynı şekilde Corsair 6000 cl30 ve asus tuf x670e plus aldım, soğutucu olarak evga clc280 var o yeterli gelir diye düşünüyorum. 7800x3d'yi beklemek mantıklı olucak gibi ama o da 6 Nisan'da çıkıyor mecburen bekleyeceğiz artık.
Hee ya adamların stretejisi müthiş. =)

Render performansı Intel markasında bununla eş değer olan 13900KS ile kıyaslandığında kötü. Ama oyun performansı oldukça iyi.
Bu arada fiyat olarak daha uygun yerler de var.

Fiyatına değecek bir performansı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Fiyatına değecek bir performansı yok.

O kanal pek gerçekçi değil. Buradan bakman daha iyi.

DDR5 7200 kullanan 13900K'dan yaklaşık %7-8 daha iyi.

1677765713719.png

İşlemci bekliyordum sistemi tamamlamak için, sanırım 7900x3D alacağım fiyatı 14K civarı, 7950x3D ile arasında bariz bir fark yok gibi, ya da beklenmeli mi? Fiyat hemen düşmez gibime geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı