AMD Ryzen 7950X3D ve 7900X3D Satışa Sunuldu

İşlemci bekliyordum sistemi tamamlamak için, sanırım 7900x3D alacağım fiyatı 14K civarı, 7950x3D ile arasında bariz bir fark yok gibi, ya da beklenmeli mi? Fiyat hemen düşmez gibime geliyor.
7800x3D'yi bekle ikisinden de iyi olacak oyunlarda.

7800x3D'yi bekle ikisinden de iyi olacak oyunlarda.

O nasıl olacak acaba? Çekirdek ve MB farklılıkları var. Bariz fark olacaksa bekleyelim.

Ekran kartı olarak hangisini almalıyım? 2 ekran kartı arasında kaldım.

O nasıl olacak acaba? Çekirdek ve MB farklılıkları var. Bariz fark olacaksa bekleyelim.

Ekran kartı olarak hangisini almalıyım? 2 ekran kartı arasında kaldım.

Anakart demek istedin sanırım.
Anakart da bu işlemci için ben olsam MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi modelini seçerdim. OC konusunda oldukça iyi. Bir de ACE modeli var ama o pahalı kaçabilir.

Anakart demek istedin sanırım.
Anakart da bu işlemci için ben olsam MSI MPG X670e Carbon Wi-Fi modelini seçerdim. OC konusunda oldukça iyi. Bir de ace modeli var ama o pahalı kaçabilir.

Evet, bir yandan da ekran kartı bakıyorum karıştırmışım :)

Bu anakartıda beğendim, ama MSI anakartlar için iyi değil diyorlar. O yüzden hiç bakmamıştım MSI anakartlara, sağlamlık ve servis açısından hangisi daha iyidir?

Bu anakartıda beğendim, ama MSI anakartlar için iyi değil diyorlar. O yüzden hiç bakmamıştım MSI anakartlara, sağlamlık ve servis açısından hangisi daha iyidir?
İhtiyacına uygun olan en ucuz anakartı alabilirsin. En düşük seviyedeki bir anakart bile 7950X için yeterli sayılabilir.

Ayrıca anakart alırken dikkat etmen gereken şey ihtiyaçların.

Kaç tane SATA girişi istiyorsun, kaç tane NVM slotu istiyorsun, kaç tane A-RGB girişi istiyorsun gibi.

Elbette üretici destek listesinde bu işlemciyi de dahil eden bütün anakartlar uyumludur ama önemli olan bu işlemciyi alıyorsan buna uygun bir anakart seçmende fayda var. Burada uygun kelimesine karşılık olarak bu işlemciye göre soğutma, OC kabiliyeti, dayanıklılığı ve ürün kalitesi sayılabilir. Yani sonuç olarak elbette 100$lık bir anakart ile 400-500$lık anakart bir olamaz. MSI da ASUS kadar sağlam ve kaliteli ürünler yapıyor. Burada markadan ziyade model odaklı bakmak lazım.

Geri
Yukarı