AMD Ryzen 9 5900X sıvı soğutma önerisi

EmreCPR

Hectopat
Dostlar merhaba,

Ryzen 9 5900X işlemcim var. Şu anda MSI MAG CoreLiquid sıvı soğutma kullanıyorum. 3 yıl oldu. Ama sıcaklıklar hiçbir şekilde düşmüyor. PC açılırken de sıvı soğutmadan cızırtı sesi geliyor. Şimdi sıvı soğutmayı değiştirmek istiyorum.

Sizce yeni bir 360mm sıvı soğutma mı alayım yoksa sağlam bir kule tipi soğutucu alıp üst tarafa da 3 adet fan mı alsam? Önerilerinizi bekliyorum. Sıvı soğutma için bütçe 3-4K arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir fark olmayacak o işlemci sıcak çalışıyor, bende galahad ile kullanıyorum, sıcaklıkları düşürmek için BIOS üzerinden PBO kapatabilirsin, veya undervoltage yapıp hem daha performanslı hem de çok serin kullanabilirsin,1.25v ile 65 üstüne çıkmıyorum ben hiç

Daha iyi bir sıvı soğutmaya geçmelisin.
Teşekkür ederim. Bi arkadaş da bunu attı. Yt dan bi videolarına bakacağım. Valla PC şu anda full 80 derece oyun da 80 yayın + oyun 80. Boşta 80 derece. Enspn pbo cbp kapattım.

Çok bir fark olmayacak o işlemci sıcak çalışıyor, bende galahad ile kullanıyorum, sıcaklıkları düşürmek için BIOS üzerinden PBO kapatabilirsin, veya undervoltage yapıp hem daha performanslı hem de çok serin kullanabilirsin,1.25v ile 65 üstüne çıkmıyorum ben hiç
Hocam boşta 80 derece PC de ne yaparsam 80 derece DC. Verebilirmisiniz acaba bende vi oc yapmayı düşünüyorum nette tam bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

En iyi değer benim işlemcim için 4.7 GHz Core raito,1.25v Core voltage olarak ayarladım, PBO halinden daha iyi performansı var ve çok serin çalışıyor böyle yapabilirsiniz sizde

Geri
Yukarı