"AMD Ryzen Desktop 2000 Ready" etiketli anakarta BIOS güncellemesi gerekir mi?

JonSnow34

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, 23 Kasımda anakart almıştım. Yeni geldi anakartın kutusunda resimdeki gibi. Bir sticker var sonradan yapıştırılmış gibi. Ben bu anakarta Ryzen 3 2200G takıcam fakat BIOS güncellemesi gerekli. Sorum şu bu anakarta BIOS güncellemesi gerekir mi yoksa zaten yapılmış o yüzden mi yapıştırmışlar stickerı? Sağ olun şimdiden.

lqL3Dl.jpg

Bir Regedit kullanıcısı, yükseltilen BIOS'un sadece Ryzen 2400G ve 2200G çalıştığını, Ryzen 2600X ile görüntü alamadığını bildiriyor. Bunun dışında AMD'nin resmi forumundaki bir yetkili ise, anakartların BIOS'ları 4.70 sürümüne uyarlanıp teslim edildiğini ve bütün 2. Nesil Ryzen'leri ekstra güncelleme yapmadan çalıştığını belirtiyor.

Muhtemelen siz güncelleme yapmadan görüntü alabileceksiniz. Ortada bir yükseltme mevcut.

Bir Regedit kullanıcısı, yükseltilen BIOS'un sadece Ryzen 2400G ve 2200G çalıştığını, Ryzen 2600X ile görüntü alamadığını bildiriyor. Bunun dışında AMD'nin resmi forumundaki bir yetkili ise, anakartların BIOS'ları 4.70 sürümüne uyarlanıp teslim edildiğini ve bütün 2. Nesil Ryzen'leri ekstra güncelleme yapmadan çalıştığını belirtiyor.

Muhtemelen siz güncelleme yapmadan görüntü alabileceksiniz. Ortada bir yükseltme mevcut.
Kendi kullandığım anakartın (diğer tüm anakartlarda da aynı açıklama mevcut) direkt kendi sitesinde ''AMD Ryzen Desktop 2000 Ready'' stickerının altındaki orjinal açıklama şudur:

AMD introduces the latest Ryzen™ 2000 series processors to provide the computing power for budget gaming need. GIGABYTE's full line of AMD AM4 chipset motherboards perfectly fit the latest AMD Ryzen™ 2000 series processors computing performance and integrated graphics output. Users can enjoy the benefits brought by AMD Ryzen™ 2000 series processors by just simply downloading and upgrading the latest BIOS.

Çevirisi: AMD, bütçe oyun ihtiyaçları için bilgi işlem gücü sağlamak üzere en yeni Ryzen ™ 2000 serisi işlemcileri tanıtıyor. GIGABYTE'ın eksiksiz AMD AM4 yonga seti anakartları, en yeni AMD Ryzen ™ 2000 serisi işlemciler için bilgisayar performansı ve entegre grafik çıkışına mükemmel uyum sağlar. Kullanıcılar, AMD Ryzen ™ 2000 serisi işlemcilerin getirdiği avantajlardan sadece en son BIOS'u indirip yükselterek faydalanabilirler.

Son cümleye dikkatinizi çekerim. Bu sticker son BIOS güncellemesi yapılmıştır anlamına gelmiyor. Daha önce kullandığım ve üzerinde aynı stickera sahip anakartımı BIOS update yaparak kullanabilmiştim Ryzen 5 2600x ile. 2400G ve 2200G işlemciler de 2000 serisi olduğundan böyle bir yaklaşımım var. Çünkü ben daha önce 2400G ve 2200G kullanmadım. Anakartımın sitesi: GA-AB350-Gaming (rev. 1.x) | Motherboard - GIGABYTE U.S.A. Sticker altındaki açıklamayı kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı