Çözüldü AMD Ryzen Master kurulmuyor ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
25
Ryzen Master'ı kurayım dedim ancak eskisinden aşırı aşırı yavaş kuruldu. 10 dakikaya yakın kurulmasını bekledim, açtığımda ise aşağıdaki hatayı verdi:

rawintellect_0-1665840193386.png

Bu sorunla karşılaşanları bildiğim için Regedit üzerinden Ryzen Master sürücü kayıt girdilerini sildim, sistemi yeniden başlattım düzelmedi. Programı komple kaldırıp tekrar kurdum bu şekilde birkaç kere her seferinde sürekli geç kuruldu ve yine aynı hatayı verdi. Çekirdek yalıtım ayarı da kapalı bu tip durumlar için. Şimdi yine kurayım dedim bu sefer daha ilk çıkartma işleminden sonra kurulum ekranı gelmedi. Bahsettiğim kısım bu:

Ekran görüntüsü 2023-10-10 171523.png

Bundan sonra hiçbir şekilde ilerleme olmuyor kalıyor öyle. Kuruluyordu en azından şimdi hiç kurulmuyor. Kurulması kadar kaldırması da bir o kadar sürüyor bu arada. Bu durumla karşılaşan oldu mu hiç?

Windows kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba? SFC /scannow komutunu komut istemine yazıp sonucu gönderir misin?

SFC ve DISM denedim, birkaç tane eksik dosya buldu indirme yaptı ancak sonuç değişmedi.
Regedit'ten
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\CI\Config\
Bu konuma gidip yeni DWORD (32-bit değer) oluşturun, ismine VulnerableDriverBlocklistEnable girin. Ardından oluşturduğunuz değerin içine 0 değerini girin. Ve bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Regedit'ten
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\CI\Config\
Bu konuma gidip yeni DWORD (32 Bit değer) oluşturun, ismine VulnerableDriverBlocklistEnable girin. Ardından oluşturduğunuz değerin içine 0 değerini girin. Ve bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Zaten bu şekilde ayarlanmış.

Hocam chipset sürücüleriniz yüklü mü ya da güncel mi?

Güncel.

C:\AMD\RyzenMasterExtract\MSIFiles\Qt_Dependancie

Bu adresteki Setup.exe'yi yönetici olarak çalıştırarak çözmüşler.

Bu yoldaki RyzenMasterExtract klasörünün sahipliği ne olduysa değişmiş, klasöre de erişemiyordum zaten. Muhtemelen program da izinlerden dolayı kuruluma devam edemiyordu. Sahipliği aldım ve kurmayı başardım ama bu sefer Ryzen Master'ı çalıştırmak için olan exe yok, eksik kurulmuş. Yani sabır sınamak için varsın AMD resmen.

Ve mutlu son.

1696950793763.png

Ne yaptım da düzeldi bilmiyorum ancak konuyu çözüldü olarak işaretliyorum sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı