AMD Ryzen R3 1200 işlemci için kaç MHz RAM alınmalı?

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
AMD Ryzen R3 1200 işlemci ile sistem toplamaya karar verdim ve bu sistemde 8 GB RAM kullanmaya karar verdim. Sistemde kullanacağım RAM'ler konusunda size birkaç sorum olacak, cevaplarsanız sevinirim.
Anakarta model olarak daha karar veremedim ama muhtemelen 3200 MHz RAM destekli B350 chipsetli ATX bir anakart almayı düşünüyorum.)
  1. Tek modül 8 GB mi çift modül 2x4 GB mi almalıyım?
  2. AMD Ryzen R3 1200 işlemci için kaç MHz'lik RAM önerirsiniz? Kaç MHz RAM aldığımın bir önemi var mı?
  3. 2400 MHz veya 2666 Mhz RAM yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
2666 MHz default değer bu işlemci için. Anakart daha yüksek bir değer destekliyorsa, overclock ile yükseltebilirsiniz. Tabii ki overclock için yüksek frekanslı RAM alırsanız daha mantıklı olur.
Ryzen 3 1200 seçtiğiniz için bütçeniz de düşüktür, bu yüzden 2666 MHz üstüne çıkmaya gerek yok.

Ryzen 3 1300X'de 2666 Mhz RAM kullanıyorum. 8 GB tercih ettim. Her ihtiyacımı karşılıyor.

Tek modül ile çift modül karşılaştırma videoları var Youtube üzerinden inceleyebilirsiniz. Ben fazla bir fark görmediğim için tek modül aldım. İleride yükseltmek istenirse bile genelde tek slot RAM satılıp yerine set olarak alınıyor. Çünkü piyasada aynı RAM'i bulmak bazen imkansızlaşıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bunlara inanmam gözümle görecem değerleri diyorsan. Buyur;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı