Çözüldü AMD Ryzen R5 1400 ve GTX 1050 Ti Üzerine Hackintosh Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan Gökhasan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,

Başlıkta da gördüğünüz gibi sistemime macOS kurmak istiyorum. Bir sürü araştırma yaptım fakat yeterli derecede bilgi sahibi olduğumu düşünmüyorum. Sebebi, NVIDIA kartların ve AMD işlemcilerin desteklenmemesi gibi bazı olaylar varmış. İnternette AMD işlemciler için kurulum rehberleri buldum fakat NVIDIA karlarla alakalı ne yapmam gerektiğini bulamadım. Galiba Catalina'yı kurma gibi bir şansım yok. Sizden ricam bir şekilde nasıl olabildiği kadar temiz ve stabil bir kurulum yapabilirim bunu sormak istiyorum.

macOS kurmak istememin sebebi, yeni bir işe girdim ve iş yerinde Apple cihazları kullanıyorlar ve bana da Mac'e alış dediler. Sistemde Android Studio, xCode, VSCode gibi programlama üzerine programları kullanacağım. Bir de ek olarak olursa League of Legends oynamayı planlıyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sistem Özelliklerim:
  • AMD Ryzen R5 1400 işlemci
  • Asus B350M-K Prime Anakart
  • Asus GTX 1050TI Ekran Kartı
  • Corsair Vengance 8GB Ram
  • 250GB SSD
  • 5TB HDD

Konunun adı High Sierra yalnız videoda Recep Abimiz Mojave kurulumundan bahsediyor. Video ile konudakiler farklı mıdır?
Kurulum büyük oranda aynı. Orda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Fakat Mojave kullanırsanız ekran kartınızı kullanamazsınız. Bunun nedeni Apple'ın, nVidia'nın yeni nesil kartlarına maksimum High Sierra'da destek veriyor oluşu. Sonrasında henüz sürücü desteği yok.

Kurulum büyük oranda aynı. Orda bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Fakat Mojave kullanırsanız ekran kartınızı kullanamazsınız. Bunun nedeni Apple'ın, nVidia'nın yeni nesil kartlarına maksimum High Sierra'da destek veriyor oluşu. Sonrasında henüz sürücü desteği yok.
Teşekkür ederim. Konuda yazılanları uygulayıp kurmayı deniyorum hemen. Umarım sorunsuz çalışır.
Konuda Nvidia için nasıl bir konfigürasyon yapmam gerektiğinden bahsedilmemiş. Yapmam gereken ayarlamalar nelerdir?
Kurulumu tamamladım. Videoda Recep abimin anlattıklarını yaptım ve başarılı bir kurulum gerçekleştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı