AMD Ryzen uyumlu RAM'ler Intel işlemci ile kullanılabilir mi?

HayaletAdam

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Linkteki ürünü almaya karar verdim ama başlığında AMD Ryzen bellek kiti yazıyor. Benim işlemcim Intel i5 10400F modeli. Şu anda Corsair Vengeance LPX 2x8 GB 3200 MHz CL16 RAM kullanıyorum. Sizce herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım bu RAM'lere geçince? Anakart modelim Gigabyte H410M-H v3.

Şu anda kullanıdığım RAM.

Almak istediğim RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam. Bazıları Ryzen için oluyor. Galiba Geil için de vardı. Bunları tercih etmeyin derim.

Bir sıkıntı olma ihtimali düşük. Ryzen'e özel değiller, Ryzen için optimize edilmişler. Ama sonradan attığınız ciddi miktarda daha ucuz ve Ryzen optimizasyonu dışında bir farkı yok gibi gözüküyor. Frekans dışında timingler farklı görebildiğim kadarıyla ki sanırım optimizasyondan kasıtları bunlar. Sizi etkileyen farklar mı? Bence değil. Bu durumda o ikinci attığınızı almanız daha mantıklı.

Bir sıkıntı olma ihtimali düşük. Ryzen'e özel değiller, Ryzen için optimize edilmişler. Ama sonradan attığınız ciddi miktarda daha ucuz ve Ryzen optimizasyonu dışında bir farkı yok gibi gözüküyor. Frekans dışında timingler farklı görebildiğim kadarıyla ki sanırım optimizasyondan kasıtları bunlar. Sizi etkileyen farklar mı? Bence değil. Bu durumda o ikinci attığınızı almanız daha mantıklı.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı