AMD Ryzen vs Intel

Merhaba benimde AMD ve İNTEL işlemciler arasında kaldım. Ben biraz üst platformlara bakıyorum x299 ve x399 yine Z390 seriside dahil kullanım amacım oyun render yayın tasarımda var bunun içinde.

Merhaba benimde AMD ve İNTEL işlemciler arasında kaldım. Ben biraz üst platformlara bakıyorum x299 ve x399 yine Z390 seriside dahil kullanım amacım oyun render yayın tasarımda var bunun içinde.
Bütçeniz var Threadripper alın ama bütçeniz fazla yoksa yoksa Ryzen 7 2700X alın. Intel'den daha iyi AMD render ve yayın'da. Oyun'da ise 1080p'de Intel, 2K ve 4K'da ise AMD daha iyi. Bu yüzden AMD alın.

Bu görsel işini görecektir.
Screenshot_2018-11-24-17-19-28-320_com.google.android.youtube.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bütçeniz var Threadripper alın ama bütçeniz fazla yoksa yoksa Ryzen 7 2700X alın. Intel'den daha iyi AMD render ve yayın'da. Oyun'da ise 1080p'de Intel, 2K ve 4K'da ise AMD daha iyi. Bu yüzden AMD alın.

Evet bütçe sorun değil hocam 4K veya 1080p fps aynımı. Birde YouTube bakıyorum karşılaştırmalar kafamı karıştırıyor. İntel önde gibi ama bilmiyorum.

Evet bütçe sorun değil hocam 4K veya 1080p fps aynımı. Birde YouTube bakıyorum karşılaştırmalar kafamı karıştırıyor. İntel önde gibi ama bilmiyorum.
Hayır. Aynı değil. 4K daha canlı gösteriyor diye biliyorum. Bide bütçe sorun değilse i9 almayın. Bi tarafta 32 Çekirdek bi tarafta 18 Çekirdek var ama Threadripper daha ucuz. Bu yüzden AMD alın.

Hayır. Aynı değil. 4K daha canlı gösteriyor diye biliyorum. Bide bütçe sorun değilse i9 almayın. Bi tarafta 32 Çekirdek bi tarafta 18 Çekirdek var ama Threadripper daha ucuz. Bu yüzden AMD alın.

Hocam fiyat olarak AMD önde oyunlarda fps olarak düşük gördüm. Sanırım Videolarda gariplik mi var yoksa hocam.

2950x vs 9900k kıyaslamalarına baktım zaten 2950x işlemci oyun için daha iyi yapıldığı söylenmişti ama Videolar öyle göstermiyor.
2950x workstation sistemler için yapıldı, i9-9900K ise oyun için yapılan bir işlemci. 2950x Render ve Yayın için daha mantıklı, oyunda ise aralarında fazla fark yoktur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı