AMD sisteme geçtikten sonra takılmalar ve donmalar oluyor

maksi123

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2 Farklı
Merhaba, 2 ay önce NVIDIA/AMD sistemden AMD/AMD sistemine geçtim fakat daha önceki deneyimlerimde olduğu gibi, her AMD/AMD sisteme geçişimde zaman zaman farede 1-2 saniyelik süren, sanki sistem 1 FPS'e sabitlenmiş gibi yavaşlamalar, takılmalar ve bazen donmalar olmaya başladı. Örneğin, video izlerken yan tarafta başka bir video veya flash oyun açarsam, videolar takılmaya, donmaya veya bazen de görselde paylaştığım gibi çökmeye başlıyor. Hiçbir şekilde çözümünü bulamadım. Donanım hızlandırmayı kapatınca düzeliyor, fakat donanım hızlandırma benim işim ve hız gereği açık tutmam gerekiyor. Aynı sorunu yaşayan var mı? Çözümü nedir?

1713873277331.png

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin 2 farklı model mi? NVIDIA'dan AMD'ye geçtikten sonra format attın mı veya DDU ile driverı kaldırıp yenisini kurdun mu?

RAM'lar aynı markanın 2 farklı modeli. NVIDIA'dan AMD'ye geçiş yaptığımda, format atıp tekrar temiz kurulum yaptım.

RAM'lar şöyle:
  • 1x16 GB 6000 MHz. AX5U6000C3016G-B
  • 1x16 GB 5200 MHz. AX5U5200C3816G-B
Fakat tek RAM takılıyken de aynı problemi yaşıyorum. RAM yetmediği için olabileceğini düşünüp ikinci RAM'i de sisteme taktım."

RAM'lar aynı markanın 2 farklı modeli. NVIDIA'dan AMD'ye geçiş yaptığımda, format atıp tekrar temiz kurulum yaptım.

RAM'lar şöyle:
  • 1x16 GB 6000 MHz. AX5U6000C3016G-B
  • 1x16 GB 5200 MHz. AX5U5200C3816G-B
Fakat tek RAM takılıyken de aynı problemi yaşıyorum. RAM yetmediği için olabileceğini düşünüp ikinci RAM'i de sisteme taktım."

EXPO açıksa kapat sorun devam ederse DDU ile driverını kaldır ve Pro sürücüsüne geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı