AMD sistemi satıp INTEL sistem toplama

furkanbeyhan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, şuanda kullandığım amd sistemi satıp intel sistem toplamayı düşünüyorum.

Şuanda kullandığım sistem;

İşlemci: AMD FX 8320 X8 3.5GHZ 16MB AM3+
Anakart: Asus M5A78L-M LX3 DDR3 1866MHz S+GL+16X AM3+
Ekran kartı: Asus VGA GT630 2GB 128BİT DDR3 16X
Ram: Kingston HyperX 8GB 1600Mhz Genesis Performans Ram
Kasa: Nagas G603 500W Atx Siyah Kasa
SSD: Samsung 120Gb 840 Evo
HDD: 1TB WD 7200rpm

Bu sistemi 10 aydan beri kullanıyorum ve amd sistemin bana göre olmadığına karar verdim. Bundan dolayı kendime uygun fiyatlı bir INTEL sistem toplamaya çalıştım. Sizlerin de yorumlarını ve görüşlerini bekliyorum.

Topladığım sistem aşağıdaki resimde.

Dosya Ekleri

• lvTZeFt.png
    lvTZeFt.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 205
İntel sisteme geçmek istiyorsanız şuan yapmanız gereken sadece işlemci, anakart ve ekran kartını değiştirmek. Diğer parçalar iyi. Bu üçü için bütçenizi söylerseniz yardımcı olurum.

8320'den i3'e geçilmez, geçtiğine değmez, illa intel olsun diyorsan i5 4460 düşün. O 1700 liraya ekran kartı,soğutucu vs al.

Henüz sistemini değiştirme. DX12 ile AMD CPU'lar hak ettiği yere gelecek. Bir AMD FX 8350 İ5 4690K performansı verebiliyor teoride ama yazılım engeline takıldığı için pratikte bir AMD FX 9590 İ5 4460 performansı veremiyor. Fakar DX12 ile birlikte bu sorun ortadan kalkacak deniyor. Birkaç hafta bekle bence. Eğer gerçekten böyle olursa güzel bir ekran kartı alacak paran olur.

Durum aslında şöyle, ben bilgisayarı eski tanıdığım bir bilgisayarcıya toplattırdım. Ama işlemci ile anakart uyumsuz çalışıyor, imkanım olmadığı için de değiştiremedim. Bilgisayarı aldıktan 5 ay sonra ekran kartı yandı 1-2 ay ekran kartını bekledim sonrasında geldi ve yine çalıştıramadım. Anakarttan olabileceğini söylediler getir bakalım dediler.

Ben de şimdi tasarım ile uğraşıyorum götürüp de yine aylarca bekleyemem. İşin özeti bu sıkıntılardan fazlasıyla sıkıldığım için ve hackintosh kurmak için INTEL toplamayı düşündüm.
Elimdeki bilgisayarı satıp yeni bir sistem toplama düşüncem var, komple tertemiz bir sistem toplayıp rahat bir şekilde kullanmak istiyorum.

Topladığım sistemde ekran kartı olmayabilir de ileride alabileceğim şekilde bir sistem de toplanabilir. Elimdeki sistemi 1500tl civarı bir paraya satabileceğimi düşünerek o civarda bir sistem topladım.
Topladığım sistem için yorum yapabilirseniz çok daha iyi olur, vakit ayırıp yorum yazdığınız için hepinize ayrıca teşekkür ediyorum. Uzun bir yorum yazdım ama kusura bakmayın :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı