AMD "sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

orem.d

Decapat
Bu hata ile sıkça karşılaşıp duruyorum YouTube'da tam ekran halinde bile bir videoyu izlerken ekran gidiyor 2 sn sonra tekrar geliyor ve bu hata yazıyor gerçekten çok can sıkıcı bir durum bu.

Ekran kartım: Sapphire Radeon RX 5500 XT Pulse 4 GB.
BIOS'um güncel ekran kartı sürücüsü de adrenalin 22.5.1 WHQL olan sürüm yani en güncel acaba eski sürümleri yüklersem sorun çözülür mü? Ve eski sürüme geçtiğim için herhangi bir performans kaybı yaşar mıyım?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu hata ile sıkça karşılaşıp duruyorum YouTube'da tam ekran halinde bile bir videoyu izlerken ekran gidiyor 2 sn sonra tekrar geliyor ve bu hata yazıyor gerçekten çok can sıkıcı bir durum bu.

BIOS'um güncel ekran kartı sürücüsü de adrenalin 22.5.1 WHQL olan sürüm yani en güncel acaba eski sürümleri yüklersem sorun çözülür mü? Ve eski sürüme geçtiğim için herhangi bir performans kaybı yaşar mıyım?

Yeni bir driver beklemek gerek hocam driver çöktüğü için bu hata report ekranı açılır ve bu süre içinde PC donma yapabilir.

AMD önermeyince karşı çıkanlar oluyordu forumda, al buyur.

Yeni bir driver beklemek gerek hocam driver çöktüğü için bu hata report ekranı açılır ve bu süre içinde PC donma yapabilir.

Evet hocam dediğiniz gibi donma yapıyor yeni sürücü geldiğinde umarım bu sorunu çözüme kavuştururlar çünkü çok can sıkıcı bir şey yeni sürücü gelene kadar yapılacak geçici bir çözüm yolu yok mu?

Hocam yeni Driver bile çözmeyebilir. Bende zamanında RX 580 vardı. Çekmediğim çile kalmamıştı.

Evet hocam dediğiniz gibi donma yapıyor yeni sürücü geldiğinde umarım bu sorunu çözüme kavuştururlar çünkü çok can sıkıcı bir şey yeni sürücü gelene kadar yapılacak geçici bir çözüm yolu yok mu?

Hocam en eski sürüm bir ihtimal fayda edebilir. Şu mavi temalı vardı ya bir tane. O sürümler işte.

AMD driver ve yazılım konusunda NVIDIA'nin gerisinde hocam yeni driver geliyor bir şeyi düzeltiyor bu sefer başka bir şey bozuluyor bunu da kas gücü ile kapatmaya çalışıyorlar.

Hocam yeni driver bile çözmeyebilir. Bende zamanında RX 580 vardı. Çekmediğim çile kalmamıştı.

Hocam en eski sürüm bir ihtimal fayda edebilir. Şu mavi temalı vardı ya bir tane. O sürümler işte.

Mavi temalı dediğiniz AMD software: Pro Edition sanırım oyunlarda adrenalinden daha kötü bir performans veriyor diye duymuştum ama yapacak bir şey yok gibi duruyor.

Acaba bu sürüm ekran kartı çıktığında var mıydı tam bilmiyorum. RX 580 için bu sürümü kurmuştum yine de fayda etmemişti. Bu yüzden AMD'den uzak durun. Ne işlemcisini alın ne ekran kartını.

RX 6600 kullanıyorum hiçbir hatayla karşı karşıya gelmedim. Ondan önce RX 560 vardı 2 yıl kullandım bu sorunu 3 kez falan yaşamıştım WattMan'ı hiç yaşamadım.

Hocam RX 580 ile en az 30 kere hata aldım. En az.

Alacaksın bir tane NVIDIA ekran kartı yazılım hatası da yok birşeyide yok sıkıntısız kullanıcaksın ama AMD ekran kartı insanı çileden çıkartıyor gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı