Çözüldü AMD Software: Adrenalin Edition FPS düşmesi ve takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Failox

Decapat
Daha fazla  
Sistem:
  • GPU - Radeon RX 560 series - Birincil/Ayrı
  • VRAM - 4096 MB - GDDR5 1500 MHz.
  • CPU AMD Ryzen 3 1200 Quad Core Processor.
  • 4 cores.
  • RAM: 8 GB.
DDU kullandıktan sonra ekran kartımın sürücüsünü güncelledim. Sonra FPS yükselmesine rağmen FPS düşmesi ve takılma yaşadım. Örneğin LoL'de ortalama 100 FPS alıyorsam ani FPS düşüşü ve takılma oldu. FPS sabitlesem de aynı sorunu yaşadım. (eski sürümün Exe'sini sildiğim için sürümünü bilmiyorum)

driver1.png

Bu driver sürümü çok problem yaşattı sonra başka sürüm indirdim.

driver2.png

Bu sürümde takılma biraz daha azaldı ama yine problemli.
RX 560 için daha stabil olan eski sürüm driver önerebilir misiniz? Ya da ayar önerebilir misiniz? Ayarlarım:

ayar1.png

ayar2.png

ayar3.png

ayar4.png

Çözüm
Arkadaşlar DDU ile Driver'ı sildim sonra driver yükleme ekranında ek seçeneklerden Full install yerine minimal seçip yükledim problem çözüldü.

1672054948504.png

Ekran kartı eski olduğu için çok uğraşmamışlar herhalde çok problemli driver.

Çözüldüğüne sevindim. "minimal" kısmını biraz açabilir misiniz?

Çözüm olarak attım.
Arkadaşlar DDU ile Driver'ı sildim sonra driver yükleme ekranında ek seçeneklerden Full install yerine minimal seçip yükledim problem çözüldü.

1672054948504.png

Çözüldüğüne sevindim. "minimal" kısmını biraz açabilir misiniz?

Çözüm olarak attım.

Çözüm

Eki Görüntüle 1614336

Çözüm olarak attım.

Reis ayni sorunu bende yasiyorum hala ise yariyor mu?

Reis ayni sorunu bende yasiyorum hala ise yariyor mu?
Yukarıda yazdığım gibi Driver'i minimal yükledim. İşe yaramaz ise bir seçenek daha var. Tekrar silip kurarken minimal yerine "only driver" seçebilirsin ama ihtiyacım olmadı. Sadece pc,cs2 de problem yaşıyor ve oyun çöküyor arada. alt+tab yapıp kapatıyorum onun dışında sorunum çözüldü.

Artı -1 Eksi

Eki Görüntüle 1614336

Çözüm olarak attım.
hacı denicem bakalım umarım olur ekran kartı rx 7800xt bide 150 fps ten bi anda 80 düşüyor ve anlık takılmadan sonra oluyor bu

Minimal Pro driver oldukça stabil.

Geri
Yukarı