Çözüldü AMD Software: Adrenalin Edition nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

beratkasoglu

Decapat
Merhaba, bilgisayarı aldığımda sanırsam AMD software uygulaması ile gelmişti ve ben kullanmayacağımı düşünüp kaldırmıştım. Bunun sonucunda da uygulama açılmasa dahi uygulamalar bölümünde görüntüleniyordu.

Sonrasında uygulamayı açamadığım için AMD software: Adrenalin Edition indirdim ancak uygulama inerken hata verdi. Sonrasında yaptığım yeniden başlatma işleminde de mavi ekran hatası aldım ama bilgisayar açıldığında uygulama kullanılabilir hâldeydi.

Uygulama inerken hata verdiği için uygulamayı kaldırmak istedim ama uygulamalar kısmında görünmediği için yapamadım. Şimdi de uygulamayı açmak için tıkladığımda fotoğrafını eklediğim hatayı alıyorum. Detaylı bilgi için verilen linke baktım, uygulamayı kaldırmak istiyorum. Uygulamayı nasıl kaldırabilirim ya da kaldırdıktan sonra ne yapmam gerekir?

resim_2022-07-24_140328245.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onu kaldırırsanız ekran kartı sürücüsü de kalkar. Normalde AMD'nin yazılımı ile silebilirsiniz ama önermem.

Yapmanız gereken en son sürümü indirmek ve kurarken sadece sürücüyü seçmek. AMD artık salt sürücü kurma seçeneği sunuyor.

Sorunun sebebi de Windows Update'in AMD sürücüsü üstüne yazması. AMD'ye bu sorunu ilettim ama halen daha düzeltmediler.
Onu kaldırırsanız ekran kartı sürücüsü de kalkar. Normalde AMD'nin yazılımı ile silebilirsiniz ama önermem.

Yapmanız gereken en son sürümü indirmek ve kurarken sadece sürücüyü seçmek. AMD artık salt sürücü kurma seçeneği sunuyor.

Sorunun sebebi de Windows Update'in AMD sürücüsü üstüne yazması. AMD'ye bu sorunu ilettim ama halen daha düzeltmediler.

Çözüm
Ekran kartının kendi yazılımını kaldırmanıza gerek yok...
Detaylı bilgi için verilen linkte kaldırmam gerektiği yazıyordu. Bu yüzden kaldırmak istedim.

Bilgisayarım Huawei olduğu için Huawei PC Manager üzerinden güncelleştirmeyi yaptım. Şu anda sorunum çözüldü ancak "AMD Radeon Software" ve "AMD Software: Adrenalin Edition" olmak üzere iki uygulama görüntülüyorum.
resim_2022-07-24_161433538.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı