AMD Software ayarı nasıl olmalı?

Yiğitallp

Centipat
Daha fazla  
İyi günler 3hafta önce bilgisayar aldım oyunlarda gayet güzel FPS alıyorum. Fakat AMD software ayalarını yapmalıyım ve nasıl yapabilirm, ne yaparsam daha iyi olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bilgisayar parçalarım;
AMD Ryzen 5 5500.
ASUS B450M-K II.
16 GB RAM.
RX 6650 XT.

Software App ayarını kim yapmanızı söyledi bilmiyorum ama gerek olduğunu düşünmüyorum, oyunlarda istediğiniz FPS'yi almak için biraz ayarlar ekranında vakit geçirirseniz ihtiyacınız kalmaz.

Bana göre yapılması gereken birkaç ayar var, teker teker sıralayayım:

* Ayarlar > Sistem sekmesinden güncelleştirme ayarını "Sadece Önerilen" olarak yapmanı tavsiye ederim.
* Ayarlar > Sistem sekmesinden sorun algılamayı kapatmanı tavsiye ederim ama bunun açık/kapalı tercihi tamamen sana kalmış. (Ben kapalı kullanıyordum, bir yararını görmedim.)
* Ayarlar > Ekran Kartları sekmesinden;
- Radeon Gecikme Önleme: Etkin,
- Radeon Görüntü Keskinleştirme: Etkin ve Netlik: %50 ('de kullanılmasını tavsiye ediyorum. Bir parça netlik kazandırıyor ama tercihe bağlı olarak artırılıp azaltılabilir.),
- > Gelişmiş, Doku Filtreleme Kalitesi: Performans,
- > Gelişmiş, Mozaik Döşeme Modu: AMD için en iyileştirilmiş (En fazla 16X tavsiye ederim ama böyle kalması daha iyi.),
* Ayarlar > Tercihler sekmesinden yükseltme danışmanı, reklamlar, geçersiz bildirimler ve web tarayıcıyı kapatmanı tavsiye ederim.

2. madde haricinde genel olarak bunları yapabilirsin. Deli dehşet FPS artışı yaşamayacaksın, belki FPS artışı bile olmayacak ama daha optimize bir grafik sürücüsü kullanacaksın. Bunlara ek olarak sadece performans izleme katmanını kullandığım için CTRL + Shift + O kombinasyonu haricindeki bütün tuş kısayollarını kaldırıyordum. Son olarak galiba bazı B450 çipsetlerde Smart Access Memory kullanılabiliyor. Bundan dolayı sadece işlemci ve ekran kartından dolayı sisteminin SAM desteklediğini düşünüyorum ve bu videodan yardım alarak SAM açmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı