AMD Software ayarları sıfırlıyor

Gökselyesilyurt

Hectopat
RAM
Viper 2x8 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
M2 512 GB
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
B450 A-PRO MAX
İşlemci
RYZEN 5 5500
Arkadaşlar merhaba sistemi 2 hafta önce topladım. Sorunum şu ekran kartım kendi MHz hızını arttıyor ve ve bu nedenle bilgisayara restart attırıyor. AMD Software'dan ayarları özel yapıp MHz hızını 2400'e çekiyorum manuel olarak her bilgisayarı başlattığımda ayarları kaydediyorum ama her bilgisayarı yeniden açtığımda tekrar 2799 MHz'ye geliyor. GPU fabrika çıkışlı 2799 MHz clocklu sanırım. Oyun oynarken MHz düsürüyorum, bir problem olmuyor ama boşta stemden oyun yüklerken filan bir süre sonra 2799 2800 MHz civarları oluyor. Yine sıfırlanıyor ayarlar ve PC restart atıyor otomatik clockladığı için ekran kartını. PC buna bir çözüm var mıdır acaba?

Amd software üzerinden yaptığınız ayarlar sıfırlanır , ramlerin mhz ayarını bios üzerinden yapacaksınız. Ek olarak
Windows ayarlarından hızlı başlatmayı kapatın.
hızlı başlatma.PNG

AMD Software üzerinden yaptığınız ayarlar sıfırlanır, RAM'lerin MHz ayarını BIOS üzerinden yapacaksınız. Ek olarak.
Windows ayarlarından hızlı başlatmayı kapatın.
Eki Görüntüle 1778789

Merhaba hızlı başlatma ayarlarım kapalı zaten benim sorunum aslında otomatik MHz aşırtması kartın normali 2453 MHz OC olarak 2553 MHz civarlarında fakat kart kendini 2800'e atıyor ve restart attırıyor PC buna çözüm bulamıyorum manuel olarak ayar yapınca bir sorun yok fakat 5-6 saat sonra tekrar MHz hızını yükseltiyor ekran kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı