AMD Software Geliştirilmiş Senkronizasyon nedir?

kuyt5252

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Talebe)
Arkadaşlar sizce bu özelliği açmanın oyuna bir faydası olur mu? Olursa da ne gibi faydaları olur belirtirseniz sevinirim.

V-Sync açık olduğu zaman yırtılma olmaz ve daha net ve akıcı bir görüntü oluşturur bu seçenekte hem yüksek FPS'i görmek isteyip hem yırtılmasız bir oyun deneyimi isteyenler için güzel bir seçenek ama emin ol kartın normal v-Sync açıkken daha sağlıklı çalışır.
Kısaca V-Sync'nin FPS'i kısıtlamadan yaptığı işi yapıyor

V-Sync açık olduğu zaman yırtılma olmaz ve daha net ve akıcı bir görüntü oluşturur bu seçenekte hem yüksek FPS'i görmek isteyip hem yırtılmasız bir oyun deneyimi isteyenler için güzel bir seçenek ama emin ol kartın normal v-Sync açıkken daha sağlıklı çalışır.
Kısaca v-Sync'nin FPS'i kısıtlamadan yaptığı işi yapıyor.

Benim ekran kartım AMD Radeon Sapphire Pulse RX 570 4 GB sence bu özelliği oyunlara girerken açmalı mıyım bir de ben bilgisayarı her kapatıp açtığımda örneğin CS:GO'da o özelliği açmışsam kendi kendiliğine kapanıyor ve o yüzden bilgisayarı her kapatıp açtığımda o özelliği tekrar açmam gerekiyor çözümünü biliyor musun?

Benim ekran kartım AMD Radeon Sapphire Pulse RX 570 4 GB sence bu özelliği oyunlara girerken açmalı mıyım?

Hangi oyunu kaç FPS ile oynadığına bağlı GTA 5'i benim gibi Ultra 4K'da oynuyorsan normal V-Sync ve FreeSync varsa eğer LoL veya CS-GO gireceksen o seçenek ama her türlü V-Sync daha iyi olacaktır çünkü kartın daha az ısınıp daha yüksek performans verecektir gereksiz bir seçenek bence arkadaşına hava atmayacaksan lazım değil
Benim ekran kartım AMD Radeon Sapphire Pulse RX 570 4 GB sence bu özelliği oyunlara girerken açmalı mıyım bir de ben bilgisayarı her kapatıp açtığımda örneğin CS:GO'da o özelliği açmışsam kendi kendiliğine kapanıyor ve o yüzden bilgisayarı her kapatıp açtığımda o özelliği tekrar açmam gerekiyor çözümünü biliyor musun?

Söylemeyi unuttum yayın veya video çekeceksen bu seçenek video kaydı sırasında V-Sync drop yaşatıyor

Kısaca V-Sync'nin FPS'i kısıtlamadan yaptığı işi yapıyor
Hangi oyunu kaç FPS ile oynadığına bağlı GTA 5'i benim gibi Ultra 4K'da oynuyorsan normal V-Sync ve FreeSync varsa eğer LoL veya CS-GO gireceksen o seçenek ama her türlü V-Sync daha iyi olacaktır çünkü kartın daha az ısınıp daha yüksek performans verecektir gereksiz bir seçenek bence arkadaşına hava atmayacaksan lazım değil

Söylemeyi unuttum yayın veya video çekeceksen bu seçenek video kaydı sırasında V-Sync drop yaşatıyor
Yok yayın veya video çekmiyorum.

AMD bile kabullendi bozuk olduğunu ve hala düzeltmeye çalışıyorlar. Radeon ayarında hazır da bulunan "Oyun" profilini seçsen bile açmıyor o ayarı, bozuk olduğu tespit edilmeden önce açılıyordu ama. Aslında bozuk demeyelim de sorunlu diyelim, ben açılmasından yana değilim.
Screenshot_20200617_025200.jpg

@Dostbirtane12 var mı başka bir soru?

AMD bile kabullendi bozuk olduğunu ve hala düzeltmeye çalışıyorlar. Radeon ayarında hazır da bulunan "oyun" profilini seçsen bile açmıyor o ayarı, bozuk olduğu tespit edilmeden önce açılıyordu ama. Aslında bozuk demeyelim de sorunlu diyelim, ben açılmasından yana değilim.
Eki Görüntüle 593775

Ben toplamda 4 AMD kartı kullandım ve bu sorunlardan hiçbirini yaşamadım
1. XFX RX570
2. ASUS exp. RX570
3. ASUS ROG RX470
4. Gigabyte R9 280X
Ve bu seçeneğin olayı belli daha böyle bir olayla karşılaşmadım ve karşılaşan AMD kullanıcısı görmedim haberin veya blogun linkini atarsan okumayı çok isterim özellikle " tarihi ve bulunduğu yerler " kısmını

AMD bile kabullendi bozuk olduğunu ve hala düzeltmeye çalışıyorlar. Radeon ayarında hazır da bulunan "Oyun" profilini seçsen bile açmıyor o ayarı, bozuk olduğu tespit edilmeden önce açılıyordu ama. Aslında bozuk demeyelim de sorunlu diyelim, ben açılmasından yana değilim.
Eki Görüntüle 593775

RX 570 kullanıcısıyım. Siyah ekran sorununu çözmek için, AMD FreeSync özelliğini kapa hale mi getirmek gerekir ? Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı