AMD stok fan nasıl temizlenir?

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
8 yıllık eski kasamda hiçbir termal macunun sürülmediğini görmem beni çok şaşırttı. Onca işkenceye dayanan bordo bereli eski fanı ödüllendirmek için güzel bir temizlemek istiyorum ama sağ olsunki hiçbir yerden açılmıyor. Vida tarzı bir şey var ama vida demeye bin şahit ister.

Fan kısmını çıkartamıyorum (o kısma ne deniyorsa artık) zaten pek kullanmayacağım. Temiz bir kurulum yapıp performans farkına bakacağım.
Bilen biri varsa söylesin internette hep Intel'in fanlarını göstermişler bulamadım AMD bir fanın nasıl temizleneceğini. Yardımcı olabilecek biri varsa söylesin.
Yoksa sinirlenip tornavida ile kırıp öyle temizlemek zorunda kalacağım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210228_215613.jpg
    IMG_20210228_215613.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 148
Son düzenleme:
Hocam, hangi işlemci için? Resim atarsanız daha iyi olur.

AMD'nin birçok modelde stock fanı var.
Resim koymanız gerekiyor.

Hocam koydum diye hatırlıyordumda internet sıkıntı hata vermiş birkaç düzenleme yapmıştım yazımda onlarda gitmiş :D

Hocam, hangi işlemci için? Resim atarsanız daha iyi olur.

AMD Athlon 64 X2 2005 diye yazıyor hocam üstünde.

AMD yazan etiketin altında vida var mı? Yoksa yukarı doğru çekip çıkarabılırsın.

Hocam vida yok yani bir şeyler var ama oraya vidanın girmesine ve bir şekilde çıkarmasına imkan yok vida için yapılmamış besbelli.+ şekline benzer çıkıntı var 4 tarafında.

Hocam, kelepçeli de olabilir. Sökmesi zor değildir. Resim olsa daha iyi.

Hocam koydum diye hatırlıyordumda internet sıkıntı hata vermiş birkaç düzenleme yapmıştım yazımda onlarda gitmiş :D

AMD Athlon 64 X2 2005 diye yazıyor hocam üstünde.

Hocam vida yok yani bir şeyler var ama oraya vidanın girmesine ve bir şekilde çıkarmasına imkan yok vida için yapılmamış besbelli.+ şekline benzer çıkıntı var 4 tarafında.

Bu modellerde kenardaki 4 delikte vida olması lazım.

Hocam, kelepçeli de olabilir. Sökmesi zor değildir. Resim olsa daha iyi.

Hocam kelepçeli derken? İşlemciden söktüm ama fanı altındaki küp şeklindeki yerden çıkarmaya çalışıyorum çünkü çok kirli.

Bu modellerde kenardaki 4 delikte vida olması lazım.

Hocam 4 delikte vida için bir şey yok + şeklinde çıkıntı var nasıl yapacağımı bilemedim ve çok küçük o girişler zaten vidayı zar zor soksam bile olmuyor.

Hocam kelepçeli derken? İşlemciden söktüm ama fanı altındaki küp şeklindeki yerden çıkarmaya çalışıyorum çünkü çok kirli.

Hocam 4 delikte vida için bir şey yok çıkıntı var ve çok küçük o girişler zaten vidayı zar zor soksam bile olmuyor.

Hocam siz fotoğraf atmayı deneyin. Sorun daha kolay çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı