AMD stok fan sökülmüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aerdemcel_0

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Dostlar merhaba. İşlemcime yeni bir sıvı soğutma sistemi aldım ancak AMD stok fanını çıkartamıyorum. Çok yüklenmek de istemiyorum malum işlemci yuvasından çıkmasın diye. Sağa sola hareket ettiriyorum fanı ancak vidaları sökük olmasına rağmen yerinden kıpırdamamakta ısrar ediyor kendisi. Çok çaresiz kaldım, ne yapmalıyım?

İşlemciyi yeteri kadar ısıtıp sistemi kapatıp o şekilde çıkarmayı deneyin.

Zamanında senle aynı sıkıntıyı yaşayıp bu video ile çözmüştüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayari aç, stress testine sok islemciyi 10 dakika boyunca sonra bilgisayarı kapat oyle dene daha kolay olacaktir.

Bana da o şekilde olmuştu biraz zorlanmıştım 😀. Köşelerdeki 4 siyah vidanın sökülmüş olduğuna ve fanın kablosunu çektiğinize emin olup hafif sağa sola oynatarak çıkarmaya çalışın.

Zamanında senle aynı sıkıntıyı yaşayıp bu video ile çözmüştüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izledim ve bizzat uyguladım ama işlemci ciddi şekilde yapışmış oraya. Zorlamam lazım sağa sola. Onu da istemiyorum korkudan.

Hocam tüm vidaların gevşediğine eminseniz üstten bastırarak sağa sola oynayın. Kendinize çekmediğiniz sürece sıkıntı olmaz. Ancak oynayıp serbest kaldığından emin olduktan sonra kendinize çekip kaldırın. Yokss işlemci yapışık gelebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı