AMD stok fanda sıvı metal kullanılır mı?

xiDarkSide

Picopat
Daha fazla  
RAM
XPG 16GB 3200Mhz CL16
Ekran kartı
MSI RX-570 4GB OC
Anakart
MSI A-320M PRO-E
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Merhaba,

AMD stok fan ile sıvı metal kullanılabilir mi?

Alüminyum ile etkileşime geçtiğini biliyorum. AMD stok fan alüminyum mudur?

Sıvı metal: Link

Ek: Sıvı metal kullanımı için ısı dayanıklı az miktarda bant önerisi verebilir misiniz?

Tecrübeniz yoksa önermem. Hele de bu soğutucu ve işlemciyle boşa israf edersiniz bence.
Isınma sorununuz varsa üstüne 200 daha ekleyip bunu alıp takın.

Merhaba,

Ek: Sıvı metal kullanımı için ısı dayanıklı az miktarda bant önerisi verebilir misiniz?

Hocam o sistem için sıvı metale gerek yok boşuna sistemi riske sokmayın yanlış yaparsanız direk sistem çöp olur.

Tecrübeniz yoksa önermem. Hele de bu soğutucuve işlemciyle boşa israf edersiniz bence.
Soğutucu alüminyum değilse yapacağım tecrübe olması için ilk defa denemek lazım.

Alüminyum. Sürme sakın, elinde kalır.
Tamam teşekkürler RX 570 İçin kullanacağım. Sorun oluşur mu?

Hocam o sistem için sıvı metale gerek yok boşuna sistemi riske sokmayın yanlış yaparsanız direk sistem çöp olur.
Ekran kartı aşırı ısınıyor termal macun yerine sıvı kullanacağım. OC yok.

Sıvı metal, daha çok laptoplar için. Sonuçta laptopa sıvı soğutma veya kule tipi soğutma takamazsın. Üstündeki neyse, o. Belki kullanabilirsin ama o biraz zor iş. Termal macun, elektrik iletmezken, sıvı metal iletir. O yüzden hem laptop, hem de masaüstünde tecrübesi olmayan kişiler bulaşmamalı.

Sıvı metal macun iltetkendir. Çok dikkatli olmak gerekir. Genelde Delid işlerinde kullanılır. AMD içinse bu sokette Delid yok. İyi bir termal macun ve soğutucu yeterli olur.

Soğutucu alüminyum değilse yapacağım tecrübe olması için ilk defa denemek lazım.

Tamam teşekkürler RX 570 İçin kullanacağım. Sorun oluşur mu?

Ekran kartı aşırı ısınıyor termal macun yerine sıvı kullanacağım. OC yok.
İşlemciyle soğutucu bloğun birleştiği yerdeki kısım bakır veya nikelse kullanabilirsin.

Tecrübeniz yoksa önermem. Hele de bu soğutucu ve işlemciyle boşa israf edersiniz bence.
Isınma sorununuz varsa üstüne 200 daha ekleyip bunu alıp takın.

Ekran kartı ısınma sorunum var işlemci stabil aslında almışken ikisine de sürecektim artık ekran kartına süreceğim sadece.

Merhaba,

O işlemci için sıvı metal gerekli değil, ve tecrübeniz yoksa kullanmanızı bende önermiyorum. Isınma sorunu varsa, iyi bir kule tipi alabilirsiniz mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı