AMD sürücüsü güncelledikten sonra bilgisayar çöktü

Emin Eren

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarın ekran kartı sürücüsünü yükledikten sonra çok yüksek bir FPS artışı gözlemledim. Sonra bilgisayarda gezinirken AMD diye driver dosyaları gördüm, onları sildim sonra birkaç gün sonra bilgisayarı açıp kapatınca çöktü. Daha sonra sistem geri yüklemesi ile bilgisayarı eski haline getirdim, ama driver eski haline döndü gene büyük FPS düşüşü yaşadım. Bunun nedeni nedir yani çökmesinin nedeni?

Ekran kartı driveri yükleyince bilgisayar tamamen kontrol edilemez bir şekilde kilitleniyor bu sorun bende olmuştu AMD HD8570M de 15 kadar driver denedim her seferinde format attım daha sonra çok eski bir sürüm sorunsuz oldu ve onu kullanıyorum şu anda.

amd driverini kendi sitesinden indirdim amd software analyser ile kendisi otomatik olarak sisteme uygun olanı yükledi
windows c içinde amd klasörünü gördüm ve internete baktığımda sıkıştırılmış sürücü dosyaları olduğunu ve bunları silersem birşey olmayacağını söylediler bende sildim acaba bundan dolayı mı çöktü ?

AMD driverini kendi sitesinden indirdim AMD software analyser ile kendisi otomatik olarak sisteme uygun olanı yükledi.
Windows C içinde AMD klasörünü gördüm ve internete baktığımda sıkıştırılmış sürücü dosyaları olduğunu ve bunları silersem bir şey olmayacağını söylediler bende sildim acaba bundan dolayı mı çöktü?

Sürücüyü indirip silersen tabii çöker. Driver yüklemeden önce Windows 10 kendi driverinı kullanır. Ama kendin driver yüklersen Windows kendi driverını otomatik siler. Driverını sildikten sonra senin driverının kurulumunu yapar. Sende o driverın dosyaslarını silmişin. Bunun için driver çalışmaz ve Windows driver varmış gibi algıladığından kendi driverini yüklemez. Bu da çökmeye sebep olur.

Yani şimdi tekrar sürücüyü indirip dosyayı silmezsem problem olmaz değil mi ? Cevaplarınız için teşekkür ediyorum yarın tekrar indirip deneyeceğim.

Geri
Yukarı