AMD tabanlı 5000 TL monitörlü sistem önerisi

Bütçe
5.000 TL
Güzel FPS, performans almak istiyorum. Yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mı?

Majesty 1270 [Yavuz Selim] | R3 1200 RX 570 4G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming PC - incehesap.com
Bu sistem uzerinden şu degişiklikleri uygulayin.
Işlemciyi 1600 AF yapin.
Anakarti B450M S2H yapin.
RAM'i 16 GB yapin (2 tane 8'lik olan)
SSD'yi Kingston A400 M.2 240GB yapin.
Bu değişikliklerle 3800TL'ye denk geliyor parçalarin hepsi kaliteli 1200TL'ye de indirim kovalayip 144Hz bir monitor alabilirsiniz.

PSU'nun sertifika belgesi var mı? Ünitesi kaliteli midir? Kapasitörler ne malıdır? Bunlar önemli sorular. Bugüne kadar sorun yaşanmaması ileride yaşanmayacağı anlamına gelmez, PSU gibi önemli bir bileşenden de tasarruf edilmez. RAM eklemek daha kolay fakat aldıktan en fazla 2 hafta sonra ekleyecek o RAM'i zaten, yani kısa vadede o para cebinden çıkacak her türlü, baştan aldırmamanın anlamı nedir? Monitörün linkini de atsanız iyi olur.
80+ Sertifikası var

Sertifika var demekle olmuyor işte. Her firma kendi ürününü över, ama nasıl kanıtlayabilirsiniz 80+ olduğunu? Bir belge veya yabancı listelerde isim var mı?
Gamegaraj FSP marka PSU kullanıyor sistemlerde. Sertifikası da doğru. FSP sertifikalasını internetten bulabilirsiniz.

FSP kalsa iyiydi, Aigo'ya pek güvenemiyorum. Referans alınabilecek "PSU Tier List" kaynaklarında bile olmayan bir marka. Kalitesini kıyaslayabileceğimiz bir site yok yani. Hangi kondansatörü kullanıyorlar o bile belli değil.

Ryzen 3 1200.
RX 570.
B450M S2H.
Longline 256 GB M.2 SSD veya Hyper X Fury 256 GB SSD. Ve yanina 500GB Seagate HDD.
Kasa sana kalmış ama benim önerim Dark flash pollux.
PSU Sharkoon 600W 80+ PSU.
Monitor 144Hz Gamepower 23.6Inc monitör.

Bu nasıl sistem? 5000 TL'ye R3 1200 ve RX 570 ikilisi mi? Üstelik monitör çok kötü,

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı