AMD tabanlı sıstem "VSR" kullanımı kaynaklı ekrandan görüntü gitmesi

Pekin

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayar "AMD" tabanlı bir sistem olmakla beraber bende bu güncel sistemin getirilerinden faydalanmak için "oyunlarda sanal çözünürlük oluşturma" - "Virtual Super Resolution" seçeneğini en güncel "AMD" chipset & sürücümden yani "Client'dan" - " AMD Radeon Center'dan" açtım. Bu özelliği aktif edeli aslında uzun zaman oldu. Yaklaşık "2020 Ocak" ayında ilk kez cihazımda denemeye çalışmıştım. Ne yazık ki ekranım desteklemediği için görüntü "bulanıklaştı & renk derinliği & renk biçimi" farklı formatlandı ve berbat bir görüntü ortaya çıktı. Hemen özelliği kapattım ve ekranımı yeniden "75 HZ / dinamik SDR & RGB renk yönetimi" moduna geçirdikten sonra bilgisayarımda bir değişiklik hissetmedim. Ertesi gün cihazı çalıştırdığımda ise yaklaşık "1 - 1, 5 dk" içinde cihazımda ilginç bir olay meydana geliyor. "Ekranım'da herhangi bir görüntü yok" ama bilgisayarın tahminimce "hard Disk'i & ekran kartı" dışında her komponenti sıkıntısız çalışmaya devam ediyor. Tıpkı "fotoğraflar'da" göründüğü gibi. Klavye dokunuşu & fare oynatmam yanıt vermiyor & monitör'de yaptığım tonla değişiklik yanıt vermiyor. Mecburen bilgisayarı "fiziksel güç tuşu'ndan" kapatmak zorunda kalıyorum. Sonuçta "güç kaynağının duyundan" kapatmaktan daha mantıklı bir fikir olduğu aşikar. Cihazı yeniden açarken standart açılış'ta meydana gelen ekran biraz daha fazla görüntü'de kalıyor & bilgisayar geç açılıyor. Normal şartlar & standartlar altında "8 Sn'de" açılan cihaz - "25 Sn'de" açılıyor. Daha fazla uzatmamın pek bir manası olacağına kanaat getirmedim işte bu sorunu çözmek için denedim "adımlar & yöntemler & seçenekler".

- BIOS versiyonumu "Update" edip & alçalttım.
- Farklı "priz & adaptör" kullandım (voltaj'da acaba bir sorun mu? "Değişkenine ulaşmak için.")
- Mönitörde (ekran'da) aklınıza gelebilecek bütün yöntemleri denedim. (Çünkü teknik olarak "ekran'da görüntü yok" değil mi ?)
- Cihazın "içini & fanlarını" temizledim.
- Değerlerini (MSI Afterburner, AIDA64, 3dmark) gibi yazılımlar ile test ettim.
- AIDA64 başta olamk üzere sınırsız (stabilite, performans, bellek değerleri, gpgpu) testleri yaptım
- Yazılımsal olup olmadığını kesin olarak tahkim etmek için format attım.
- BIOS'tan (RAM frekans değerleri ile oynadım (2400, 2700, 3200 vs.)

Aklıma gelmeyen birçok değişken var. Sanırım önerebileceğiniz bütün çözüm stillerini uyguladım. Maalesef sonuç vermedi. Keşke o gün "VSR" açmaya çalışmayıp normal bir biçimde yoluma devam etseydim. Umarım buraya kadar okumuşsunuzdur. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• kaynak 1.png
    kaynak 1.png
    284,8 KB · Görüntüleme: 28
  • kaynak 2.jpg
    kaynak 2.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 33
  • kaynak 3.jpg
    kaynak 3.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 34
Ekrana görüntü gelmeme olayını bende yaşıyordum. Kasayı alıp tvye takınca görüntü geliyor daha sonra monitöre takınca orada da görüntü geliyordu. Başka monitöre takıp bi deneyin büyük ihtimalle görüntü gelicektir.

Ekrana görüntü gelmeme olayını bende yaşıyordum. Kasayı alıp tvye takınca görüntü geliyor daha sonra monitöre takınca orada da görüntü geliyordu. Başka monitöre takıp bir deneyin büyük ihtimalle görüntü gelecektir.

Sorun görüntü gelmemesi değil. Tamamını okumamanız normal farkındayım ama ekranımda herhangi bir sorun yok. Bunu tescil ettim sorun bahsettim ayarı açtığımdan (sonra kapattığımdan) beridir olan belirli aralıklarla olan "1 dk çalışıp" cihazın görüntüyü vermemesi idi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı