AMD Threadripper PC toplamak

Sorun düzeldi mi?

Yiğit bey bilgisayarda cinebench ve kullandığım yazılımlarda testler yapıyorum sanki soliter oynuyor muş gibi geliyo bilgisayara . Ne fan sesi var nede bi tepki var bilgisayarda . Sanki uyku modunda gibi , işlemciye ve ekran kartına dokunuyorum çalışma esnasında sıcaklıkları soğumuş bi çay gibi :) Fabrika çıkışı ayarlarda kulanılmak için yapılmadığı belli .

Dosya Ekleri

• ekran kartı.JPG
    ekran kartı.JPG
    86,2 KB · Görüntüleme: 148
  • işlemci.JPG
    işlemci.JPG
    192,4 KB · Görüntüleme: 169
  • poligon sayısı.JPG
    poligon sayısı.JPG
    176,1 KB · Görüntüleme: 154
  • vray test sahnesi.JPG
    vray test sahnesi.JPG
    233,9 KB · Görüntüleme: 176
Stok hızda bu değerdeyse overclock yaptığında Cinebench skoru 3000-3100 değerine çıkar. O vakit bu sistem dünyada sayılı sistemler arasında yerini alır.

Nasıl yapıldığını araştırıyorum hocam . Kesinlikle yapılmalı bu şekilde kullanmak sisteme yazık etmek olur .

Elle BIOS üzerinden overclock yapacağında çekirdek hızını her arttırdığında beraberinde çekirdek voltajını da yükseltip 15-30 dakika stres testine tutarak 80 derece üstüne çıkana dek işlemcinin soğutucuyla beraber üst limitini bulman gerekir. 4.1 GHz hızına 80 derece altında ulaşırsan ilk etapta büyük adım atmış olursun.

Elle BIOS üzerinden overclock yapacağında çekirdek hızını her arttırdığında beraberinde çekirdek voltajını da yükseltip 15-30 dakika stres testine tutarak 80 derece üstüne çıkana dek işlemcinin soğutucuyla beraber üst limitini bulman gerekir. 4.1 GHz hızına 80 derece altında ulaşırsan ilk etapta büyük adım atmış olursun.

Bilgilendirme için çok teşekkürler . Yapmaya calisicam umarım beceririm .

Aslında çok uzun zaman oldu pc de oyun oynamayali . Benim testten kastım kullandığım programlardaki performansi . 3dsmax solidworks alphacam photoshop ve bu tarz yazılımlar . Ama diğerlerini de denicem .
Merhaba, bende iş için threadripper sistem toplamayı düşünüyorum. Catia kullanıyorum. Şimdilerde analiz için ansys kullanmaya başladım. Yeni toplayacağım masaüstünü ansys analizlerim için kullanacağım. Threadripper sistemi tavsiye eder misiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı