Çözüldü AMD USB 3.10 eXtensible Host Controller sürücüsü mevcut mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ozkanellus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

1604187105463.png

Öncelikle nasıl USB portlarımı bozdum onu anlatayım. Resimde görünen en üstteki denetleyiciden 2 adet vardı, benim joystick tanınmadı hatası almam ve ardından bunun çözümünü aramam ile birlikte bir videoya denk geldim. Videodaki arkadaş USB tanınmama problemini çözdüğünü iddia ediyordu. Bilakis videosu 400 beğeni, 700 beğenilmemeye sahipti, gelip buradaki denetleyiciyi kaldırdığını görüp düşüncesizce ben de tekrarladım. (Geç saatte sorun çözmeye çalışırsanız ve bilgisayar bilginiz az olursa böyle kötü anlar yaşayabiliyorsunuz.)

Sonuç olarak yukarıdaki resimdeki AMD USB 3.10 eXtensible Host Controller - 1.10 (Microsoft) adlı denetleyiciyi sildim ve şu anda bazı USB girişlerim çalışmıyor.
Driverkni aradım fakat bulamadım, birkaç virüs indirdim sildim derken sizden yardım istiyorum. Driver ya da en azından bir teselli.
Anlayışınız için teşekkürler.

Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayar bilgilerim :
1604188775676.png

(Minecraft'ta F3'e basarak öğrendim:))

Son düzenleme:
Çözüm
Güncellemeleri denetleme yap ve sistemi yeniden başlat düzelir.
Bu basit bir hata senin aygıt diğer aygıtlar listesindedir.
Güncellemeleri denetleme yap ve sistemi yeniden başlat düzelir.
Bu basit bir hata senin aygıt diğer aygıtlar listesindedir.

Düzelttim! Meğer ne kadar kolaymış. Çok teşekkür ederim ya, kursağımda kalmıştı birçok siteden çözümler denedim fakat olmamıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Merhaba, ben güncellememe rağmen sorun hâlâ çözülmedi. Cihazı kaldır diyorum PC'yi resetliyorum sorun 1 hafta sonra veya 5 gün sonra tekrar geri geliyor.

1615571525520.png

Dosya Ekleri

• 1615571449492.png
    1615571449492.png
    147,4 KB · Görüntüleme: 191

Geri
Yukarı