AMD user Experience service CPU %100 kullanıyor

Arda126

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 7600X
Anakart: MSI Pro B650M-A
RAM: Team T-Force Red 32GB (2x16GB) DDR5 6000 MHz CL38
GPU: MSI Ventus 3X RTX 4070 Ti
M2 SSD: Kingston NV2 SNV2S 1TB
Kasa: CoolerMaster TD500 V2
PSU: MSI MPG A850GF
İşlemci soğutucu: CoolerMaster Masterliquid ML240L V2
Monitör: ASUS VP249QGR
Klavye: REDRAGON K568R DARK AVENGER RED
Mause: Razer Deathadder V2 Mini
Kulaklık: Corsair HS55 Surround
RAM
(32 GB(16x2GB)) CL40 6000 MHz Apacer
SSD veya HDD modeli
Kingstone 1TB NV2 NVME M2 SSD
Ekran kartı
MSI VENTUS 3X NVİDİA RTX 4070 Tİ OC
Anakart
Msı pro b650m-a wifi
İşlemci
Ryzen 5 7600x
Ben AMD'nin Graphics driverını yüklemek için AMD Adrenalin yükledim. Yeniden başlattım. 6 dakika hoş geldiniz ekranında bekledikten sonra bilgisayar o kadar kasıyorduki 2 saat boyunca Windows siyah ekranda bekledim ardından incehesabın yetkili servisi oxyd aradım. Sorunu bulmaya çalıştık ama olmadı. Görev Yöneticisi'ni açın dediler. 15 dakikaya yakın bekledik ama açılmadı. Siz açılınca şunları yapın falan filan diye kapattılar. 1.30 saat daha bekledikten sonra Görev Yöneticisi açıldı ama CPU kısmı kırmızıya dönmüş %100 gözüküyordu. Hangi uygulama daha fazla kullanıyor diye CPU üstüne tıkladım 5 dakika civarı bekledikten sonra en üstde AMD user Experience Service gördüm sağ tıkladım ve biraz bekledikten sonra görevi sonlandır dedim. Yavaş yavaş CPU kullanımı %4 düştü. Bilgisayarı mavi ekran sorunundan dolayı daha dün akşam yetkili servisden aldım. Windows daha yeni formatlandı sadece Xbox Game Pass, EA Play, FurMark, AMD Driver ve Walwarebyte yükledim. Hepsini kendi sitelerinden yükledim ama AMD user Experience virüs olabilir mi? Virus değilse nasıl başlangıçta başlamasını kapatabilirim? Kapatırsam bir sorun çıkar mı? İşletim sistemim Windows 10.

Virüs olma ihtimali yok, eğer kendi sitesinden yüklediyseniz. Aynı işlemciyi kullanıyorum ve ben de aynı sürücüyü kurdum. Herhangi bir sorun yok. Kapatmak isterseniz: Çalıştır komutuna msconfig yazdıktan sonra hizmetler kısmından o sürücüyü bulup kapatabilirsiniz. Bir de görev yöneticinden başlangıç kısmına gelip eğer orada aktifse, kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı