AMD uyumlu RAM Intel işlemciyle çalışır mı?

Eski tip bazı kurumsal BIOS'larda RAM kısıtları bulunmakta. Belirli RAM'ler belirli anakartlarda çalışmamakta. Bu durum çok nadir olmakla beraber günümüzde karşılaşılması muhtemel olmayan bir durumdur. DDR versiyonu olarak aynı RAM belleği taktığınızda CL değeri en yüksek aralığa frekans ise en düşük frekansa sahip olan RAM belleğe göre çalışır. HP ve Lenovo iş bilgisayarlarının 2009-2012 yılları arasındaki sistemlerinde bu tip RAM bellekler bol bol bulunmakta. RAM uyumluluk listesi için Anakartın sitesinden uyumluluk listesini inceleyebilirsiniz.

Bende 10400F var RAM'im Corsair Vengeance. RAM kutusunun üstünde AMD logosu var ama çatır çatır çalışıyor. Sıkıntı olmaz.

Ram in İnteli Amdsi olmaz anakart uyumluysa çalışır. Çalışmaz diyen arkadaşlar neye göre çalışmaz yazıp yanlış bilgi veriyorsunuz.
Cl,mhz,voltaj farklı marka olursa sorun çıkma ihtimali elbette var ama çok düşük.
Aynı ram çift alırsanız dual çalışır sorun ihtimali olmaz .
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim işlemcim Intel. İnternet üzerinden RAM alacaktım fakat çoğunun yanında AMD işlemci ile uyumlu yazıyor. Benim PC'de şimdi 1 tane RAM var, onun yanına ikinciyi farklı marka takarsam çalışır mı? Teşekkürler şimdiden.
AMD Uyumlu demek bana göre sadece pazarlama taktiğinden başka bir şey değil.

Çalışma ihtimalide var çalışmamada. Mesela her şeyi aynı olup uyumlu çalışamayan RAM'ler de gördüm. GB değerleri de dahil olmak üzere bütün değerleri farklı olan RAM'leri Dual kit çalıştıranda bu şans ve birazcık bilgi işi.

Enayi zaten adam. Pazarlama taktiği diye bunu yazacak açıklamaya.
1619084282474.png

Geri
Yukarı