AMD Uyumlu RAM, Intel'e Olur mu?

tayfun1459

Kilopat
Daha fazla  
Aliexpress'den 4x2 8GB DDR2 RAM alacaktım ama RAM'lerin üstünde sadece AMD uyumlu yazıyor.
Satıcıya bunu sorduğumda çalıştırır ancak RAM'lerin yarısı (4GB) çalışır dedi.
Ne yapmalıyım?

Geçen günlerde benzer konu açılmıştı. Herkes böyle bir şeyin gerçek olmadığını söylemişti.

RAM uyumu anakarta bağlı bir durumdur AMD'ye uyumlu olup da Intel'e uyumlu olmama gibi bir saçmalık kanımca yok. RAM'lerin yarısı çalışma olayıysa farklı bir durum olabilir. Anakartınız 4 GB RAM destekliyorsa bilgisayarcı öyle demiş olabilir. Veya DDR2 olduğu için bazı eski tip anakartlarda 4x2 GB belki sorun yaratıyor olabilir.

Anakartım 8 gb destekliyor ama galiba anakartın High Density RAM desteklemeside gerekiyormuş ben sitede bunu bulamadım :kararsız: Anakartım : Asus p5g41m-lx

İnternette böyle bir şey aratınca Türkçe bir kaynak çıkmadı. Yabancı kaynaklardan da anladığım kadarıyla bu alacağınız RAM'lerle alakalı bir durum. Alternatif 4x2 GB bulmayı deneyebilirsiniz eğer gerçekten uymuyorsa. Ayriyetten böyle bir zorunluluk varsa Recep ve Ali Bey gibi Türkiye'de bu işlerden anlayan pek çok kişi var, hiç kimse 'High Density' RAM diye bir konuya değinmemiş.

Aliexpress'den 4x2 8GB DDR2 RAM alacaktım ama RAM'lerin üstünde sadece AMD uyumlu yazıyor.
Satıcıya bunu sorduğumda çalıştırır ancak RAM'lerin yarısı (4GB) çalışır dedi.
Ne yapmalıyım?
Kardeş bu olay AMD firmasının ürettiği DDR2 RAM destekli işlemciler ile ortaya çıkmış ve AMD uyumlu RAM belleklerin sokete uyumu ve geriye kalan teferruatların uyumu sonucu INTEL ana kart ve işlemcilerle de calışabildiği kanıtlanana kadar devam etmiştir. Ancak eğer ana kartın 4GB'dan fazla RAM desteklemiyorsa alma çünkü adam haklıdır o zaman. 8gb destekliyorsa uyması lazım bence.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı