AMD ve NVIDIA ekran kartları özellik ve yetenek karşılaştırması

Hocam yazdığım şeyleri çarpıtıyorsunuz resmen bence şu an fanboyluk yapan sizsiniz AMD'nin zaten driverlarında sorun olduğunu tüm dünya biliyorken sizin bunu inkar etmeniz ve görmemezlikten gelmeniz fanboyluktan başka bir şey değildir.

Bu bir ekstra özellik değil, FSR var artık. Hem de sadece bir seriye sınırlı değil, son 5 yılda çıkan tüm serilere destekli, hatta Nvidia'nın destek sunmadığı kartlarında bile destekli.
FSR'yi yukarıda yazdım zaten. Bütün kartlara çıkacak. AMD'ye özgü olan bir şey değil. Nvidia'nın DLSS yanında böyle bir alternatifi de olacak. Daha ne olsun.

FSR'yi yukarıda yazdım zaten. Bütün kartlara çıkacak. AMD'ye özgü olan bir şey değil. Nvidia'nın DLSS yanında böyle bir alternatifi de olacak. Daha ne olsun.
Oops, görmemişim .
DLSS'e kimse Deep Learning Super Sampling demiyor ya, FSR'ı da FidelityFX ve Super Resolution kısımları ayrı olunca kaçmış gözümden.
Hocam yazdığım şeyleri çarpıtıyorsunuz resmen, bence şu an fanboyluk yapan sizsiniz.
Neyi çarpıtıyorum, nerede fanboyluk yaptım? Göster bakalım.
AMD'nin zaten driverlarında sorun olduğunu tüm dünya biliyorken sizin bunu inkar etmeniz ve görmemezlikten gelmeniz fanboyluktan başka bir şey değildir.
Nerede neyi inkar ettim? AMD'nin driverları tamamen sorunsuz mu dedim? RX 6000 serisinde sorun yok dedim sadece. Görmemezlikten geldiğim ne varmış? Kim neyi çarpıtıyor, kim fanboyluk yapıyor? Yazmadığım şeyleri demişim gibi uydurmaya çalışıyorsun, dediklerinin kaynağı yok.

Madem bu kadar övüyorsunuz neden RX 5700 XT'den RTX 2070S'e geçtiniz? Onu da anlatsaydınız keşke. Biz deneyimlerimizi yazıyoruz. Fanboylar tek bir taraftan bakar. Şu yazıda fanboyluğa dair bir şey bulabildiniz mi? Amacınız polemik çıkarmak mı anlamadım.
Yalnız bu özellik oyunun ayarladığıyla farklı. Siz oyunun ayarladığı biçimde kullanmaya devam edin o halde. Bu oyun ayarlarında sırf benim kendi deneyim önceki işlemci Ryzen 5 3600 olduğundan darboğaz olmasın diye çözünürlüğü yükseltiyordu fakat Ryzen 5 5600x alınca o ayar değişti. Sallamasyon değil yani o ayarlar. Belirtmek isterim.

Fanboylar tek bir taraftan bakar. Şu yazıda fanboyluğa dair bir şey bulabildiniz mi? Amacınız polemik çıkarmak mı anlamadım.
Yazıya fanboy demedim zaten, size de demedim. Sadece bu tip karşılaştırma konularını hemen fanboylar dolduruyor, o yüzden pek sevmiyorum demek istedim.
Polemik gibi bir amacım yok, olmayacağını da beni bilenler bilir.
Madem bu kadar övüyorsunuz neden RX 5700 XT'den RTX 2070S'e geçtiniz? Onu da anlatsaydınız keşke.
Basit iki nedeni var.
1) Herkesin durmadan reklamını yaptığı RT ve DLSS özellikleri ve CUDA çekirdeklerinin varlığı.
2) Uzaktan tanıdığım birinin Hackintosh için AMD karta ihtiyaç duyması.
Yoksa neden Thicc III gibi bir flagship tasarımdan Windforce OC 3X gibi bir F/P tasarıma geçeyim? Tamam kart 65 dereceyi geçmiyor ama ne böyle heybeti var ne de RGB'si. Kartlar arasında mevcut piyasada 3000-4000 liraya varan fiyat farkı olması da cabası.
Yoksa öyle sorunlu olduğu için 5700XT'yi sat yerine kart ara durumu olmadı, birebir takasladık kartları. Hatta o sırada göstermelik olsun diye takasın "fiyatını" da belirlemiştik, 5500 lira. (Dipnot, kartı ilk aldığımda 2070S ondan 1.5 kat daha pahalıydı, o yüzden o takas teklifi gelince işime de geldi, miningin böyle patlayacağını bilsem asla değişmezdim)
Ek olarak doğrudan 5700XT'yi övme gibi bir durumum da yok, sorun yaşayanların gerçekten başını fena ağrıttığı bilinen bir kart. Ama sorunsuzken canavar gibi bir karttı, gerçekten F/P bir karttı ve 2070S'e geçtikten sonra öyle çok ekstra farklar hissetmedim ben. Kartı göğe çıkarma gibi bir amacım yok, sadece yaşadıklarımı ve bildiklerimi söylüyorum. Hiçbir zaman öyle çok üst bir kart değildi, ama saf güçte 3060'tan bile güçlü, 2070S'e yakın bir karttı. Sadece sürücüleri kötüydü, sorun yaşayanlara illallah ettiriyordu.

Ben yorumdakileri gerçekten anlamıyorum. Gerçek söylüyorum, ben Intel HD kullanıcısı olarak söylüyorum. Ben oyuna giriyor, oyun logosu geliyor, oyundan atıyor, mavi ekran veriyor.

Ondan sonra 1660 Ti'ya geçme fırsatım oldu hayatımda bu kadar kullanımı kolay sorunsuz ve bana gerçekten oyunda olduğumu hissettiren bir geçiş olmamıştı.

Hangi karttan geçtin 1660'a? Ben 1660S kullanıyorum ama NVIDIA'nın GTX 16 serisine değer verdiğini düşünmüyorum çünkü RTX'i geçtim DLSS özelliğini bile kullandırtmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…