AMD Ekran kartları vs NVIDIA Ekran kartları

Kaanolovski

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hadi bir savaş başlatalım, insanlar fikirlerini döksünler. Sizce hangi taraf parasının karşılığını daha iyi veriyor? Daha iyi performans ve olanaklar sunuyor? Sıfırdan ekran kartı alacak birisi ilk önceliği olarak hangi tarafa bir göz gezdirmeli? Hangi tarafın avantajları bir diğerine kıyasla daha çok? Neden ve niçin?

Hadi bir savaş başlatalım, insanlar fikirlerini döksünler. Sizce hangi taraf parasının karşılığını daha iyi veriyor? Daha iyi performans ve olanaklar sunuyor? Sıfırdan ekran kartı alacak birisi ilk önceliği olarak hangi tarafa bir göz gezdirmeli? Hangi tarafın avantajları bir diğerine kıyasla daha çok? Neden ve niçin?
AMD ekran kartları "fiyatlarına göre" gayet iyi performans veriyor.

Sıfırdan alacak birisi ilk önce bütçe belirlemeli. Bütçesi düşükse ve bu bütçede daha performanslı AMD varsa bence AMD almalı. Ancak bütçesi fazla ve o bütçede Nvidia almak istiyorsa Nvidia almalı.
Teknoloji olarak Nvidia önde. Eskiden yaşanan sorunlar sebebiyle AMD'nin de ismini kötü ananlar var. AMD'yi Nvida'dan farklı kılan özelliklerden biri de fiyat. Burada savaşlık bir şey yok. Sadece bir kaç fanboy var.

Bütçe sorunu yoksa Nvidia. Türkiye'de yaşıyoruz, doların hali ortada ekran kartı almak iyice zorlaştı. Ben F/P olduğu için AMD tercih ediyorum, Avrupa'da, ABD'de yaşasam Nvidia alırdım muhtemelen.

4080 ve üstü NVIDIA altı AMD.

Teknolojik olarak AMD de çok iyi adımlar atmaya başladı. RT performanslarını da iyileştirdi. Ancak hala bir NVIDIA değil.

Marka değil model savaşı yap.

Geri
Yukarı