AMD Vega RX ekran kartları fiyatı ne olur?

Turgut Emre

Kilopat
Bildiğimiz üzere AMD bir ekran kartı piyasaya sürecek. Ben de yeni bir sistem toplayacağım. Alacağım ekran kartı MSI 1060-1070 olacak. Fakat bu haberler aklımı karıştırdı. Hem fiyat olarak hem de performans olarak sizce beklenip alınmalı mı?

GTX 1060 Vega kartların dengi değil. GTX 1070 üstü Nvidia rakipleri Vega kartların rakibi. Performans olarak Vega büyük ihtimal Nvidia modellerini geçer az farkla, geçmezse de benzer performans verir. GTX 1070 modelinin fiyatı uygun zaten Vega karşılığı aşırı ucuz olmayacaktır. AMD Vega modellerinde fiyat olarak Nvidia rakibine göre bariz şekilde daha ucuz olacak model GTX 1080 Ti gücündeki Vega modeli olur tahminimce. Beklemeye gerek var mı dersen GTX 1070 dengi Vega alacaksan beklemene gerek yok.

Haklısın. AMD belki fiyat olarak alınması açısından düşük fiyata çıkarabilir. Alırsam beklemem lakin şu Vega olayını çok merak ediyorum belki bu yüzden biraz daha bekleyebilirim. [emoji1360]

Nvidia alınacaksa bile Vega beklemeye değer. GTX 1080 2500-3000 ₺. Aynı ayarda bir Vega kartı 2000 liradan satsalar, büyük şenlik olur. Aslında 4K oyun için henüz oturmuş bir teknoloji yok. AMD GTX 1070-1080 arasında bir kart üretip 1700 liralarda satsa 2K oyun için rakipsiz bir tercih olur. Free Sync monitörleriyle birlikte Nvidia'nın canına okurlar.

1060 6gb alıcak isen beklemene gerek yok benzeri 580 var ikisinden birini seçersin ki bana göre tabiki 1060 daha iyi.1070 ve üstü kartlar için fiyat sızması oldu sanırım üst seviye 1080ti kartının daha iyi versiyonu biraz daha ucuz olabilir ama bu 500 TL civarı olması zor.1070 düşünüyor isen bu kadar beklemişsin az daha dur vega 10 yada 11 ona rakip gelicek ama ilk çıktığı vakit pekde ucuz olmayabilir.

Nvidia alınacaksa bile Vega beklemeye değer. GTX 1080 2500-3000 ₺. Aynı ayarda bir Vega kartı 2000 liradan satsalar, büyük şenlik olur. Aslında 4K oyun için henüz oturmuş bir teknoloji yok. AMD GTX 1070-1080 arasında bir kart üretip 1700 liralarda satsa 2K oyun için rakipsiz bir tercih olur. Free Sync monitörleriyle birlikte Nvidia'nın canına okurlar.
Kesinlikle katılıyorum. Hem gelen Vega kartların piyasaya oynama amaçlı daha uygun fiyatlı olacağını, hem de FreeSync teknolojisinin G-SYNC kadar tuzlu olmadığını göz önünde bulundurursak gözü yükseklerde olanlar kesinlikle birkaç ay daha dişini sıkmalı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı