AMD Virtual Super Resolution Özelliğini Kullanmak İçin Monitörde Özel Bir Şey Gerekiyor mu?

muhametsafak

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba, şu an kullandığım monitör 21.5" 1600x900 çözünürlüğe sahip AOC'nin sıradan bir monitörü. Analog (VGA) bağlantıya sahip olmasından mı yoksa başka bir şeyden mi bilmiyorum şu anki monitörümde AMD'nin sanal çözünürlük olayını kullanamadım. Monitör Input Not Support hatası veriyor çözünürlüğü 1600x900 üzerine çıkarınca.
Kısa bir süre içinde 27" 1080p bir monitör alacağım ancak alacağım bu monitörü bu teknoloji ile birlikte 2K veya 4K olarak kullanmak istiyorum. Bu özelliği kullanabilmek için monitörde özellikle dikkat etmem gereken konu nedir? Monitörü aldıktan sonra bir sürpriz yaşamak istemiyorum.

Elbette monitör tavsiyesi de yapabilirsiniz. Bütçem 1500 TL.

RX 560 ekran kartı kullanıyorum yani tahmin edebileceğiniz gibi bunu oyun için değilde gündelik/masaüstü kullanım ve film izlemek için kullanmak istiyorum. Zaten AMD tarafında 4K'da oyun oynatabilecek derecede bir ekran kartı yok diye biliyorum.

Son düzenleme:
Şu linkte desteklenen çözünürlükler tablo şeklinde verilmiş. Oradan bakabilirsiniz. Sürücüyü de güncel değilse, güncelleyin. Güncel standart bir 1080P monitör alırsanız da VSR'ı sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.
Virtual Super Resolution | AMD

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı