AMD WattMan hatası tehlikeli mi?

Krino6

Hectopat
Ara sıra WattMan hatası alıyorum. WattMan hatasının ne olduğunu biliyorum. Aklıma takılan şey bir riski var mı? Ekran kartımın yanma ihtimali var mı? RX580 kullanıyorum.

Ara sıra WattMan hatası alıyorum. WattMan hatasının ne olduğunu biliyorum. Aklıma takılan şey bir riski var mı? Ekran kartımın yanma ihtimali var mı? RX580 kullanıyorum.
Tamamıyla fabrika çıkışı ayarları mı kullanıyorsunuz yoksa uygulama üzerinde çeşitli özellikleri açtınız mı?

Aslında bunu kesin olarak bilemeyiz ama bir şey stabil çalışmıyorsa ömrü de gidiyordur çıkarımı yapılabilir. AMD kartlarında ne zaman ne olacağı belli olmuyor maalesef.

OC yapmadım. Fabrika çıkışı ayarlarında hızı 1366 MHz idi. 1250'ye düşürdüm. Nadiren oluyor.
Ayarları tamamen sıfırlayın. Bunun dışında eğer oyunlarda Radeon Chill, Radeon Gecikme Önleme, Radeon Görüntü Keskinleştirme gibi ayarlar açıksa bunları kapatın sorunun çözülmesi lazım. Buna reğmen sorun çözülmediyse sorun Ekran Kartı güç kablonuzda ya da PSU'nuzda olabilir. (WHQL Driver sürünümü için konuşuyorum eğer Beta Driver sürünümü kullanıyorsanız WHQL Driver sürünümüne geçebilirsiniz bu da çözümlerden bir tanesi.)

Yeni konular

Geri
Yukarı